تلویزیون
مشکل کتاب باز و سروش صحت از کجا آب می‌خورد

ردپای «ساختمان پزشکان» و «شمعدونی» در ماجرای کنار گذاشتن سروش صحت از کتاب‌باز

جریان فکری حاکم بر صدا وسیما معتقد است کارگردانی که آثاری همچون «ساختمان پزشکان» و«شمعدونی» را ساخته صلاحیت اجرای برنامه «کتاب باز» که اثری جریان ساز در حوزه فرهنگ محسوب می شود را ندارد.

روز گذشته سید عبدالجواد موسوی در یادداشتی که در خبرآنلاین منتشر شد، اعلام کرد که دلیل تولید نشدن برنامه«کتاب باز» ، مخالفت جریان فکری حاکم بر صدا وسیما با اجرای سروش صحت است. موسوی دلیل مخالفت این طیف را «روشنفکر » بودن سروش صحت عنوان کرد. او در ادامه حتی از گزینه مورد علاقه این طیف هم رونمایی کرد و نوشت که آنها علاقه مند هستند فردی مثل «وحید یامین پور» مجری این برنامه باشد.

اما یامین پور بلافاصله وارد عمل شد و با انتشار توییتی ضمن تکذیب اجرای برنامه کتاب‌باز توسط خودش از تداوم حضور سروش صحت حمایت کرد :«من از طرفدران اجرای سروش صحت هستم و پیگیر بودم کتاب باز دوباره بره روی آنتن. تهیه کننده اش هم زنگ زد و گفت نمیدونم این دورغ رو کی رسانه‌ای کرد.»

یامین پور البته فقط به نشر این توییت اکتفا نکرد و در اینستاگرام هم با انتشار یک استوری به شکلی دیگر حضور خودش به عنوان مجری در برنامه کتاب باز را تکذیب کرد :« فارغ از بحث وقت و مشغله یک تیم سال‌ها وقت و انرژی صرف کردند و یک برند رسانه‌ای رو ساختن. این حرفه ‌ای نیست که دیگری بیاید و ماحصل تلاش‌ها رو مال خود کنه. مخاطب هم نمی‌پسنده.»

وحید یامین پور با انتشار یک توییت و استوری در فضای مجازی حضور به عنوان مجری در برنامه « کتاب باز» را تکذیب کرد

یامین پور به عنوان یک فعال رسانه‌ای اصولگرا در حالی از برنامه «کتاب باز» حمایت کرده، که طیف فکری حاکم برصدا وسیما معتقدند که این برنامه باید با اجرای فرد دیگری غیر از «سروش صحت» تولید و روانه آنتن شود. استدلال آنها این است تفکری که منجر به تولید سریال‌های پر حرف و حدیثی مثل« ساختمان پزشکان» و « شمعدونی» شده، برای اجرای برنامه‌ای جریان ساز در حوزه فرهنگ خطرناک است و نباید سکان برنامه«کتاب باز» را به چننین فردی سپرد.

سریال های «ساختمان پزشکان» و « شمعدونی» در زمان پخش خود با انتقادهای فراوانی ازسوی جریان اصولگرا روبه روشدند و آنها این سریال‌ها رلا آثاری مخرب معرفی کردند.

این جریان در حالی به دنبال حذف سروش صحت از برنامه «کتاب باز» است که خیلی از چهره‌های سرشناس اصولگرا ی حوزه سینما و ادبیات با حضور در این برنامه زوایه‌ای با سروش صحت پیدا نکرده‌‌اند. یعنی هیچگاه اتفاق نیفتاده که یک چهره اصولگرا بعد از حضور در این برنامه احساس کند، که صحت در طول مصاحبه با طرح سوالاتی قصد شیطنت و به چالش کشیدن تفکرات آنها را داشته است.

برنامه «کتاب باز» کاری است از شبکه نسیم که فصل اول آن با اجرای امیرحسین صدیق روی آنتن رفت و بعد از آن فصول بعدی با اجرای سروش صحت تهیه و تولید شد.

فیلم‌نیوز

5 دیدگاه

  • باز یه آدم حسابی تو ایران مورد توجه مردم قرار گرفت یه عده عوضی چوب لای چرخ گذاشتن کلا تو ایران برنامه بدرد بخور نباید تولید بشه یه مشت دری بری که تولید میشه آقایون میپسندن

  • هر کی چیزی حالیش میشه و مردم دوستش دارن و کارشو خوب ودرست انجام میده سریعا تبدیل به خائن و مزدور و دارای فکر مسموم و زد دین میشه و در نهایت بیرونش میکنن.

  • یک نفر بیاد ۴ تا دونه حرف بزنه که ادم لذت ببره و۴تا چیز یاد بگیره یکسرس اشگول ناراحت میشن نه بابا برین فصل هزارم خندوانه رو بسازین بخند خندوانه بخند خل ودیوانه…

  • از بهترین برنامه های صدا وسیما با اجرای خوب جناب صحت بود حیف که مجریان توانمندی مانند ایشان و فردوسی پور یا حتی رشید پور در برنامه حالا خورشید را کنار بگذارید ،و با این کار بیشتر مردم از رسانه ملی فاصله بگیرند

دیدگاهتان را بنویسید