تلویزیون
پخش فیلم فینچ محصول 2021 برای اولین بار از شبکه چهار

رفاقت شیرین تام‌هنکس و ربات

شبکه چهار قرار است فردا برای اولین بار فیلم سینمایی «فینچ» را به کارگردانی میگل سپاچنیک و بازی تام هنکس روی آنتن بفرستد.

به گزارش فیلم‌نیوز، فیلم «فینچ» سال 2021 تولید شده و این‌بار تلویزیون به نسبت زودتر از همیشه سراغ دوبله و پخش یک فیلم خارجی مطرح رفته است.

«فینچ» یک اثر تخیلی آخرالزمانی است که برخلاف رسم رایج این‌گونه فیلم‌ها آن خبری از زد و خورد و صحنه‌های اکشن و نبرد هیولاهای عجیب نیست. یک فیلم لطیف است با مفهوم زندگی، مرگ و انسانیت که همه‌ی این مفاهیم را در رابطه میان انسان و ربات متجلی می‌کند. اگر فیلم «وال‌ئی» را دیده‌ و با آن ارتباط برقرار کرده باشید احتمالا از این فیلم هم خوشتان خواهد آمد. البته در این فیلم چندان خبری از ظرافت‌های «وال‌ئی» نیست.

میگل سپاچنیک، کارگردان یکی از اپیزودهای «بازی تاج و تخت» بوده و از این جهت برای مخاطبان نام آشنایی است.

فیلم در آینده‌ای نامشخص روایت می‌شود. ده سال بعد از اینکه شراره‌ای خورشیدی به زمین برخورد کرده و دمای زمین تا 70 درجه افزایش پیدا کرده و به سیاره‌ای غیرقابل سکونت تبدیل شده. یکی از معدود بازماندگان زمین مهندس رباتیک فینچ واینبرگ است که به همراه سگش زندگی می‌کند. او قصد دارد به‌عنوان آخرین بازمانده دنیا، شرایط مناسبی برای زندگی سگ‌اش، پس از مرگ خود فراهم کند. او دانش خود را در مهندسی رباتیک برای ساخت یک ربات انسان‌نما به کار می‌گیرد تا قبل از مرگش هر آنچه می‌داند را به او آموزش دهد.

اکثر منتقدان از بازی تام هنکس به عنوان مهمترین نقطه قوت فیلم صحبت به میان می‌آورند و معتقدند تنکس بخوبی توانسته است بازی‌اش را با بستر فیلم هماهنگ کند و نقش مردی بازمانده در دنیا را به تصویر بکشد. فیلم‌برداری هم از جمله نقاط مثبت فیلم ارزیابی شده. با این حال اکثر منتقدان روی این نکته اتفاق نظر دارند که سوژه فیلم پتانسیل خیلی زیادی برای پرداخت داشته و فیلمنامه‌نویس‌ها آنطور که باید نتوانسته‌اند حق مطلب را ادا کنند. برخی فیلم را اثری لطیف با پرداختی کلیشه‌ای معرفی کرده‌اند که در روایت عمق پیدا نمی‌کند و خیلی ساده و سطحی از کنار مسائل مهم می‌گذرد.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید