تلویزیون
ویدیوی نخستین سکانسی که ویشکا‌آسایش‌جلوی دوربین سریال امام علی(ع) رفت همراه با توضیحات تکمیلی این بازیگر که در گفت و گو با فیلم‌نیوز مطرح کرده است

در اولین پلان باید با نگاهم ، پرستویی را شرمنده می‌کردم

ویدیوی اولین سکانسی که ویشکا آسایش در سریال امام علی(ع) بازی کرده را در انتهای خبر ببینید

«قطام» همچنان جز شاه نقش‌های کارنامه « ویشکا آسایش» است. او در گفت وگو با فیلمنیوز درباره چگونگی انتخابش و همچنین اولین سکانسی که در سریال امام علی(ع) بازی کرده توضیحات جالبی داده است. صحبت‌های او را بخوانید و در انتها هم ویدیو اولین سکانسی که آسایش در این سریال جلوی دوربین داود میرباقری رفت را هم ببینید.

♦ با توجه به روحیه‌ای که در زمان بازی در سریال «امام علی (ع) »داشتید، وقتی اولین بار مقابل دوربین قرار گرفتید احساستان چه بود؟ فکر نکردید مال این کار نیستید و دلتان نمی‌خواست رهایش کنید؟
فکر می‌کنم اول از همه، آن بعد تاریخی بودن کار خیلی برایم جذاب بود. وقتی با آن سرووضع و لباس مخصوص و صورت گریم شده وارد آن دکور شدم، حس کردم درون یک فضای رویایی و خیالی هستم. همه چیز یک‌مرتبه برایم شبیه به بازی شد. تا یک هفته فکر نمی‌کردم واقعا انتخاب شده باشم و به خودم می‌گفتم یک هفته فرصت داری و هر آن ممکن است اخراج شوی. چون به من گفته بودند در این مدت چندین نفر را تست کرده‌اند و آقای میرباقری راضی نبوده‌اند. فکر می‌کردم خب من که اصلا بعد نیستم حتما به من هم می‌گویند برو. بخصوص اینکه در آن روز سه نفر دیگر هم تست گریم شدند و برایم واضح شد که اگر خوب نباشم بیرونم می‌کنند. آن اوایل همه‌چیز برایم مثل تئاتر مدرسه بود. دلم می‌خواست بهترینم را نشان دهم آنهم به بهترین شکل. برایم هیجان زیادی داشت. مدام نگاه می‌کردم ببینم همه راضی هستند یا نه.

♦ در جایی گفته بودید برای تست گریم سریال «امام علی (ع) » با مادرتان رفته بودید و او گفته اصلا شباهتی به یک دختر عرب ندارید.
دقیقا. روزی که رفتم برای تست خانمی آنجا بودند بسیار زیبا و با چشم‌وابروهای مشکی و چهره‌ای شرقی. مادرم یک نگاه به من کرد و یک نگاه به او و بعد گفت خب تو را برای چی آورده‌اند؟ دوتایی خندیدیم. ولی وقتی خودم را بعد از گریم توی آنه نگاه کردم برایم جذاب شد که صورتم آن شکلی شده و حالا یک نفر دیگر هستم.

♦ پلان اولی که جلوی دوربین رفتید، همراه پرویز پرستویی بازی کردید. یادتان است چند برداشت بود؟
فکر می‌کنم یک یا دوبرداشت.

♦ چه حسی داشتید؟
بهم گفته بودند که آقای پرستویی سوار بر اسب می‌آید زیر پنجره‌ات. یک جوری نگاهش کن که شرمنده شود و خجالت بکشد و برود. یادم است ایستادم و بهش زل زدم بدون اینکه پلک بزنم. بعد هم چیزی نگفتند و یکی دوبار هم این پلان تکرار نشد.

♦ بعد از درخشش در سریال «امام علی (ع) » و موفقیتی که آن زمان به دست آوردید، پنج سال برای ادامه تحصیل از ایران رفتید. با تجربه‌ای که این سال‌ها به دست آورده‌اید اگر به عقب برگردید، باز هم ممکن است در آن شرایط بازیگری را رها کنید از ایران بروید؟
از اینکه آن زمان رفتم و درس خواندم خیلی خوشحالم. اگر به عقب برگردم حتما باز هم بازیگری را رها می‌کنم و می‌روم. در آن پنج سال دانشگاه خیلی چیزها یاد گرفتم و بخشی از اتفاق‌هایی که الان دارد برایم می‌افتد را مدیون آن پنج سالی هستم که در لندن زندگی می‌کردم و دانشگاه می‌رفتم.

 

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید