تلویزیون
تصویر غیرواقعی از سردبیر یک سایت خبری در سریال بی‌نشان

آقای قویدل این خبرنگار را از کجا آورده‌اید؟

سریال «بی‌نشان» به کارگردانی راما قویدل درباره مبارزه سردبیر یک سایت خبری با عاملین فساد است اما به نظر می‌رسد قویدل برای ساخت این اثر بیشتر از هرچی به تخیل خودش درباره این حرفه بسنده کرده است.

به گزارش فیلم‌نیوز، شخصیت اصلی «بی‌نشان»، مردی میانسال به نام شهاب است که به گفته خودش سالیان سال است در عرصه خبرنگاری فعالیت می‌کند. او ابتدای سریال با خواهرزاده‌اش دعوا می‌کند که نباید مطلبی را بدون دلیل و مدرک منتشر کرد اما آنچه در واقعیت می‌بینیم، رفتاری غیرواقعی و هیجانی از این شخصیت است که طبیعتا مناسب حال یک پیشکسوت رسانه نیست.

شهاب مثل دانشجویان جوانی که تازه وارد عرصه خبرنگاری شده‌اند و هیجان افشاگری دارند، بدون مدرک کافی دیگران را به رانتخواری متهم می‌کند. درست است دلایل خاص خودش را دارد اما مگر قاضی است که بتواند حکم بدهد و افشاگری کند؟ قطعا بعد از این همه سال باید بداند که اجازه نوشتن مطلبی علیه یک شخصیت حقیقی که هنوز حکمی علیه او صادر نشده را ندارد.

او مطلب افشاگرانه‌اش را منتشر می‌کند و وقتی با اعتراض روبه‌رو می‌شود خیلی راحت مسیر شکایت را پیش روی معترض می‌گذارد و بعد به خانواده‌اش می‌گوید خانواده داماد جدیدش هم باید به شیوه کاری او عادت کنند. حالا سوال اینجاست که پشت این سردبیر به کجا گرم است که انقدر راحت می‌تواند وارد عمل شود و از هیچ چیز نترسد؟ چرا تا به حال مجوز سایتش باطل نشده؟ کجای ایران زندگی می‌کند که اجازه چنین فعالیت‌هایی را دارد؟

نکته دیگر اینکه شهاب سردبیر یک سایت خبری است اما عملا همه کار را خودش انجام می‌دهد. پس خبرنگارهای این مجموعه کجا هستند؟

کارگردان قصد داشته با ساخت این سریال، شمایی از یک خبرنگار شجاع و پر دل و جرئت به نمایش بگذارد اما واقعیت این است که ماحصل تلاشش، اثری غیرواقعی با شخصیتی غیرقابل باور از آب درآمده است.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید