تلویزیون
انتقاد تهیه‌کننده پرکار تلویزیون از مدیران صدا وسیما به خاطر پخش نامنظم سریالش و همچنین بلاتکلیف گذاشتن تولید فصل دوم آن

شفیعی: بعید است فصل دو «برف بی‌صدا می‌بارد» ساخته شود

تهیه‌کننده  و کارگردان سریال «برف بی‌صدا می‌بارد» از شرایط نامساعد تولید و پخش سریال «برف بی‌صدا می‌بارد» گلایه کرده‌اند. طبق گفته آنها بعید است فصل دویی در کار باشد.

به گزارش فیلم‌نیوز، محمدرضا شفیعی، تهیه‌کننده سریال «برف بی‌صدا می‌بارد» در گفت‌وگو با فارس از عملکرد مدیران تلویزیون و وضعیت پخش تقطیع‌شده این سریال گلایه کرده است.

چند هفته پیش درباره الصاق نادرست عنوان فصل دوم برای بخش دوم سریال «برف بی‌صدا می‌بارد» نوشتیم و توضیح دادیم این سریال در دو فصل تولید شده و فصل دوی آن هنوز ساخته نشده است. حالا محمدرضا شفیعی هم با این نام گذاری اشتباه مخالفت کرده و گفته: « در زمان عید نوروز سریال تقطیع شد، در حالی که توافق ما این بود که سریال به صورت منظم از تلویزیون پخش شود. عنوانی هم که برای پخش سریال پس از وقفه انتخاب شد، ناجوانمردانه بود. این نکته را به گوش مدیران مربوطه هم رسانده‌ام. اولین مرتبه است که در طول عمرم عنوان بخش دوم را به‌جای فصل دوم برای یک سریال می‌شنوم و این بدترین عنوانی است که می‌توانست انتخاب شود. تقطیع سریال به دو بخش و استفاده از عنوان بخش دوم، ضربه مهلکی به روند کار ما بود.»

شفیعی درباره اینکه مدیران تلویزیون فعلا فکری برای تولید فصل دوم این سریال ندارند و حتی توجهی هم به بخش آماده شده فیلمنامه این فصل نمی‌کنند، توضیح داده: « بالاخره بر یک اساسی شخصیت‌های فیلم‌نامه انتخاب شده‌اند و وقتی به راحتی فصل دوم سریال کنار گذاشته می‌شود، یک عالمه سوال برای مخاطب به وجود می‌آید. برای اینکه چرا فصل دوم ساخته نمی‌شود هم کسی پاسخگو نیست و حتی ادامه فیلمنامه را هم کسی مطالعه نمی‌کند. در حال حاضر 70 قسمت از فصل دوم «برف بی صدا می‌بارد» نوشته شده است. این‌ها تصمیمات مدیریتی است و از توان ما خارج است. جریان تولید آثار نمایشی و ساختار مدیریتی تلویزیون تا زمانی که چنین وضعیتی را تجربه می‌کند‌ و عمر مدیریتی کوتاه است، پروژه‌های تلویزیونی بزرگ در حوزه نمایشی دچار آسیب می‌شوند.»

شفیعی گفته توافقشان با تلویزیون این بوده که سریال 200 قسمتی درحالی روی آنتن برود که فصل اول آن به طور کامل تمام شده باشد و بخشی از فصل دوم را هم شروع کرده باشند که بتوانند طبق زمان‌بندی مناسب اپیزودها را به آنن برسانند اما چنین اتفاقی نیفتاده است.

به گفته محمدرضا شفیعی، با تولید نشدن فصل دوم تمامی شخصیت‌ها بلاتکلیف و پا در هوا رها می‌شوند

شفیعی توضیح داده که پیش‌بینی می‌کرده که یک سریال در شرایط عادی نتواند مدت زمان طولانی (یک سال) به صورت مداوم روی آنتن باشد و از این جهت با علی‌اصغر پورمحمدی، معاون سیمای وقت صحبت کرده که باکس نمایش جداگانه‌ای برای این سریال در نظر بگیرند که از باکس روتین پخش سریال شبکه استفاده کنند. پیشنهادش این بوده که باکس سرشب یا آخر شب را با این سریال احیا کنند.

به گفته شفیعی، پورمحمدی با این پیشنهاد موافقت کرده و با این فکر که «برف بی‌صدا می‌بارد» خارج از کنداکتور روزانه پخش می‌شود تولید را شروع کرده‌اند اما بعد از گذشت زمان و تغییر مدیریت سازمان وضعیت به نحوی پیش رفته که وقتی با آنتن خالی مواجه شده‌اند از آنها خواسته‌اند کار را با عجله روی انتن ببرند. او توضیح داده که پروژه ساخت آثار بالای صد قسمت کاملا شکست خورده و دیگر کسی از آن استقبال نمی‌کند با وجود این دست اتفاقات، دیگر کسی به سراغ تولید این گونه آثار تلویزیونی نخواهد رفت. »

سریال «برف بی‌صدا می‌بارد» به کارگردانی پوریا آذربایجانی از ابتدای زمستان سال 1400 روی آنتن شبکه سه رفت. فصل اول این سریال در 100 قسمت آماده پخش شده بود، اما تاپایان سال فقط 68 قسمت آن روی آنتن رفت و روند پخش به دلیل فرا رسیدن عید نوروز و ماه مبارک رمضان قطع شد. شبکه سه در نهایت قسمت‌های باقی مانده را تبستان 1401 روی آنتن فرستاد. پخش این سریال در نهایت به پایان رسید، اما تولید فصل دوم آن در هاله‌ای از ابهام است.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید