تلویزیون
آغاز پخش سریال «باب المراد» از تلویزیون

روایت زندگی امام جواد(ع) در شبک یک

سریال تلویزیونی «باب المراد» با محوریت روایت زندگی امام جواد(ع) از شامگاه یکشنبه بیستم شهریور ماه روی آنتن شبکه یک می‌رود.

به گزارش فیلم‌نیوز، شبکه یک با پایان پخش سریال «راز ناتمام»، سریال تلویزیونی «باب المراد» را روی آنتن می‌فرستد. این سریال محصول مشترک پنج کشور ایران، لبنان، سوریه، کویت و بحرین است که در سال 2014 به کارگردانی فهد میری تولید شده است.

این سریال ، تنها اثر نمایشی است که در رابطه با زندگی پرپار امام جواد(ع) ساخته شده است. «باب المراد» مراحل تولید خود را در شهرک سینمایی غزالی پشت سرگذاشته و مجید میرفخرایی به عنوان طراح صحنه و لباس در این پروژه حضور داشته است.

این مجموعه تلویزیونی مراحل مختلف زندگی امام جواد (ع) از تولد در مدینه، همراهی با امام رضا (ع) در مراحل مختلف، شهادت امام رضا (ع) تا شهادت این امام به دست معتصم عباسی را به تصویر می‌کشد.

سریال «باب المراد» تاکنون از شبکه‌ تلویزیونی «المنار» و «المعارف» پخش شد و در ایران نیز شبکه «الکوثر» آن با دوبله عربی روانه آنتن کرده است.

در این سریال احمد کاوری در کنار بازیگرانی چون وائل رمضان ، بشار اسماعیل ، زهیر رمضان ،سعد مینا ، اسماعیل دیرکی ،محمد خرماشو به ایفای نقش پرداخته‌اند.

سریال«باب المراد» در 30 قسمت هرشب ساعت 22.15 روی آنتن شبکه یک می‌رود.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید