تلویزیون
شایعه‌ای در شهر

بابک حمیدیان گزینه اصلی برای نقش حضرت موسی(ع)

بابک حمیدیان که سابقه همکاری با ابراهیم حاتمی کیا در سه پروژه سینمایی را دارد، یکی از گزینه‌های جدی این کارگردان برای بازی در نقش حضرت موسی (ع) در سریال « موسی کلیم‌الله» است.

به گزارش فیلم‌نیوز، چند روزی است شایعه‌ای در فضای مجازی در جریان است که در آن عنوان شده که «بابک حمیدیان» گزینه اصلی ابراهیم حاتمی‌کیا برای بازی در نقش حضرت موسی (ع) در سریال «موسی کلیم‌الله» است.

این سریال که چندی پیش تهیه‌کنندگی آن به سید محمود رضوی واگذار شد از سریال‌های الف ویژه تلویزیون است که هم اکنون در مرحله پیش تولید و ساخت دکور به سر می‌برد.

همزمان با انجام کارهای مربوط به ساخت دکور، مراحل ابتدایی انتخاب بازیگران هم شروع شده و ابراهیم حاتمی‌کیا با وسواس همیشگی خود در حال انتخاب بازیگران مورد نظرش است.

یکی از این بازیگران بابک حمیدیان است که تاکنون سه همکاری موفق با این کارگردان در فیلم‌های «چ»، «بادیگارد» و«به وقت شام» داشته است. طبق شایعه پخش شده در فضای مجای این بازیگر گزینه اصلی برای ایفای نقش «حضرت موسی (ع)» است.

حمیدیان بازی در آثار تاریخی- مذهبی را با حضور در فیلم «رستاخیز» و ایفای نقش‌های «ابن زیاد» و«یزید» تجربه کرده است.

هنوز عوامل این سریال به خبر مذکور واکنش نشان نداده‌اند، اما به احتمال زیاد طی روزهای آینده اطلاعیه‌ای در این زمینه مینی بر اینکه هنوز انتخاب بازیگران قطعی نشده صادر خواهند کرد.

در فیلم معروف «ده فرمان» ساخته «سیسیل بی. دمیل»، که در سال 1956 اکران شد ، چارلتون هیستون ایفاگر نقش حضرت موسی(ع) بود. که در عکس پیوست به خبر، تصویر او در کنار بابک حمیدیان استفاده شده است.

زنده یاد فرج الله سلحشور در نقش ایوب پیامبر، مصطفی زمانی در نقش حضرت یوسف (ع)، محمود پاک نیت در نقش حضرت یعقوب(ع)، امین زندگانی در نقش حضرت سلیمان(ع) و زنده یاد پرویز پور حسینی در نقش حضرت زکریا (ع) تاکنون در فیلم و سریال‌های مختلف نقش انبیا الهی را بازی کرده‌اند.

فیلم‌نیوز

3 دیدگاه

 • عالیه ، به حمیدیان با توجه به بازیهاش ، میخوره که نقش حضرت موسی رو بازی کنه. نقش خیلی جالبیه

 • و محمد صادقی در نقش حضرت ابراهیم (ع) و حسام نواب صفوی در نقش حضرت اسماعیل (ع) و زهیر یاری در نقش حضرت بنیامین (ع) و احمد سلیمان نیا در نقش حضرت عیسی (ع) نقش آفرینی کردند.

 • حتّی‌بابهترین‌گریم‌‌هم‌نمی‌تونیم‌جناب‌حمیدیان‌رودرنقش
  حضرت‌موسی‌(ع)بپذیریم‌‌ودرنهایت‌خواهیم‌گفت‌ایشون
  روچقدرخوب‌گریم‌کردن.حضرت‌موسی‌(ع)بایدذاتاًباهیبت
  ومهربان‌باشه،ولی‌چهره‌ی‌ایشون‌به‌تیپ‌های‌شخصیّتی
  منفی،بدجنس‌ومرموزمانندفرعون‌‌می‌خوره.

دیدگاهتان را بنویسید