تلویزیون
داور «عصرجدید» از سه فصل حضور خود در این برنامه می‌گوید

حیایی : به اصرار علیخانی در فصل سوم عصر جدید حاضر شدم

امین حیایی تنها داور عصر جدید است که در هر سه فصل این مسابقه بزرگ استعداد یابی حضور داشته، او در گفت وگویی اعلام کرده که به اصرار احسان علیخانی داوری در فصل سوم را قبول کرده است.

به گزارش فیلم‌نیوز، امین حیایی که در هر سه فصل مسابقه بزرگ استعداد یابی «عصرجدید» به عنوان داور حضور داشته در گفت وگویی با ایرنا اعلام کرده که قصد نداشته در فصل سوم این مسابقه حاضر شود ، اما به اصرار علیخانی داوری این فصل را هم قبول کرده است. گزیده‌ای از صحبت‌های حیایی را در ادامه می‌خوانید.

♦ نظر اول من این بود که یا همه داورها با هم عوض شوند یا اصلا داورها را تغییر ندهیم و همان داورها را ادامه دهیم. اما گویا با اعضای دیگر به نتیجه نرسیدند و اصرار هم داشت که من حتما باید باشم و می گفت برای تو جایگزینی پیدا نکردم. من هم افرادی را به او معرفی می کردم اما می گفت حضور تو را در عصر جدید لازم دارم و تو عضوی از عصر جدید هستی و می خواهم که باشی.

♦ من عاشق عصر جدیدم و بچه ها را دوست دارم و دوست دارم حمایتشان کنیم و کمک کنیم تا دیده شوند. خود من هم در موسسه ای که کار می کنم در رشته بازیگری استعدادیابی می کنم اما در عصر جدید در همه رشته ها استعدادیابی می کنیم و من هم دوست دارم تا بچه ها دیده شوند و به نتیجه ای برسند.

♦ فصل اول اصلا برای داوری آمادگی نداشتم و نمی دانستم باید چه کار کنم و اسم و فامیلی شرکت کننده ها را می پرسیدم و سوال زیادی از آنها نداشتم. اما هر چه جلوتر رفتیم کار ما هم جا افتاده تر شد و نمونه های داوری و خارجی چنین برنامه هایی را دیدم و متوجه شدم روی چه ملاک هایی داوری می کنند و ارزیابی شان روی چه حسابی هست و همین ها خیلی کمکم کرد. از آنجا به بعد سعی کردم روی نظرهایم بیشتر و بهتر کار کنم و بتوانم راجع به اجرای بچه ها بهتر نظر بدهم و نقد و تائیدشان کنم.

♦ نظری که یک بار خانم صامتی در یکی از برنامه‌های عصر جدید خطاب به استعدادی از منطقه محروم گفته بودند خیلی مادرانه بود که ممکن است با حضورت در تهران اتفاق هایی مثل شهرت درگیرت کند و باعث شود مسیری را اشتباه بروی و اگر قدم‌هایش را درست برندارد ممکن است نابود شود. این عزیزان باید بدانند اولا که در شهر خودشان موفق‌ترند و اینکه با شهرتی که بدست آوردند باید به شهر خودشان بروند و همانجا توسط افرادی حمایت شوند و بعد از رشدشان با شهرتی که دارند کم کم بتوانند در سطح کشوری مطرح شوند. باید کم کم به این مرحله برسند و کاری نیست که یک شبه بتوان انجامش داد.

♦ من بعد از این همه سال کار کردن ، تازه احساس می کنم کارهای درخشانی دارم و آمادگی کامل برای انجام کارهای خیلی خوب دارم و با برنامه ریزی می توانم ایده های خوبی در کارهایم بدهم و همه اینها طی سی سال تجربه ام بدست آمده است. اگر پیشینه کاری ام نباشد ممکن است در هرکاری که من را انتخاب می کنند استرس بگیرم و اعتماد به نفسم را از دست بدهم و همه چیز خراب شود. برای من هم به همین شکل بود وقتی تجربه داشته باشید می‌توانید جلوی دوربین بزرگانی مثل حمید نعمت الله بازی کنید و بازی تان هم خوب شود. همه اینها از تجربه می‌آید.

در حال حاضر از امین حیایی سریال کمدی «ساخت ایران 3» در شبکه نمایش خانگی در حال پخش است

♦ کارهای خاص سینمایی را دوست دارم و در کنارش کارهای کمدی که سلیقه مردم است را هم دوست دارم. اما بیشتر به سرنوشت اعتقاد دارم و معتقدم آنچه در مسیرم قرار می گیرد برایم درست است. همیشه گفته ام وقتی تعهداتم را انجام می دهم پس اتفاقاتی که در زندگی ام برایم رقم می خورد بد نخواهد بود و اگر هم بد باشد،‌ به نفعم است و حکمتی در آن هست. اگر کاری هم قرار است برای من باشد خودش جور می شود و اگر برای من نباشد اصلا به سمتم نمی آید. به اینها اعتقاد دارم و در این چند ساله هم با همین تفکر کار کردم.

♦ عشق من به مردم متقابل است و همانطور که من آنها را دوست دارم آنها هم من را دوست دارند.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید