تلویزیون
گزارش یک روزنامه از پیدا شدن میز عادل فردوسی پور در بساط هندوانه فروش ها

عدالت در رباط کریم به شرط چاقو!

شب گذشته سایت روزنامه «گل» عکسی تلخ برای هواداران عادل فردوسی پور منتشر کرد، عکسی از میز این مجری محبوب در برنامه «نود» که حالا تبدیل به بساط هندوانه فروشی در رباط کریم شده! یکی از مخاطبان روزنامه گل با انتشار فیلمی از میز مربوطه مدعی می شود که این میز را در حاشیه شهر دیده که تبدیل به بساط هندوانه فروشی شده و با پیگیری ماجرا متوجه می شود که هندوانه فروش مربوطه میز را از ضایعات سازمان صدا و سیما خریده است.

این روزنامه که این عکس را تبدیل به خبر یک کرده، در برابر این اتفاق نوشت: بعضی عکس ها و اتفاقات آنقدر زجر آور و ناراحت کننده است که عمق وجود آدمی را می رنجاند. شاید اگر مدیران رسانه ملی هم به اندازه نجار داستان ما عاشق عادل بودند به او و میر انش با همه اختلاف سلیقه ها، نگاهی صلح طلبانه و مردمی داشتند و این اتفاق نمی افتاد؛ میزی که سال ها برای برقراری عدالت در فوتبال ایران بر روی آن مشت کوبیده شد و خیلی ها از پشت همین میز در محضر مردم محاکمه شدند، حالا تبدیل به میز بساط هندوانه فروشی نمی شد.

این اتفاق جالب و حس درونی آقای نجار است که هنگام عبور از جاده آرادان رباط کریم بساط هندوانه فروشی که روی یک میز آشنا و سفید رنگ پهن شده بود توجهش را جلب می کند. او که خودش دستی هم در صنعت دیزاین دارد وقتی این میز چند بعدی و خوش برش را می بیند کمی مکث می کند و به فکر فرو می رود و با خودش می گوید چقدر این میز آشناست و چه حسی غریبی دارد؟ با کمی مکث دوباره تلنگری به خودش می زند که امکان ندارد؟ مگر می شود این میز همان میز مورد علاقه میلیونها ایرانی فوتبالدوست باشد؟ از ماشین پیاده می شود و به سمت بساط هندوانه فروش می رود. پس از خسته نباشی و خدا قوت گفتن به هندوانه فروش زحمتکش که زیر تیغ آفتاب روی میز سفید هندوانه هایش را چیده بود و زیر آن نوشته بود. هندوانه به شرط چاقو دستی به میز می کشد و زیر آن را هم نگاهی می اندازد تا ببیند جای عبور ال ای دی ها و س یم های برق تعبیه شده است یا نه؟ پس از چک کردن آن متوجه می شود که به احتمالا خودش است. او برای اطمینان از این که این میز همان میز عادل فردوسی پور در برنامه ۹۰ است از پیرمرد هندوانه فروش می پرسد: «پدر جان این میز را از کجا خریده اید؟ و پاسخ او باعث می شود تا بغضی در گلو فرو دهد و سپس با این جواب که این میز را ضایعات فروشی آرادان خریده ام و آنها هم گفتند این میز و یکسری دیگر از ضایعات را از صدا و سیما در مزایده گرفته اند. بله این همان میز عادل فردوسی پور بود و مرد نجار با مبلغی ناچیز این میز را از او خرید. میزی که روی آن نوشته بود هندوانه به شرط چاقو! جمله ای که شاید اگر روی آن نوشته می شد عدالت به شرط چاقو بهتر بود. این مرد نجار قصد دارد این میز را به خاطر علاقه وافرش به عادل فردوسی پور برای امر خیر به فروش برساند. اتفاقی که برای استودیوی برنامه ۹۰ اتفاق افتاده انقدر تکان دهنده و تامل برانگیز است که از خودمان بپرسیم چه شد آن سال هایی که فردوسی پور برای سالم سازی فوتبال ایران با تمام نقاط ضعف و قوتی که داشت خون و دل خورد و حتی برای دفاع از حق فوتبال به نمایندگان مجلس، وزیر، وکیل و غیره رحم نکرد و با هیچ کسی مدارا نداشت تا حالا مردم حسرت دوری او را بخورند. همین اتفاقات و بساطی که هندوانه فروش روی میز عادل چیده بود فقط یک جمله را به ذهن متبادر می کند و آن این است که عدالت کیلویی چند؟

اما سردبیر این روزنامه نیز تحلیل تکان دهنده ای را از این اقدام صدا و سیما ارائه کرد. او در اینستاگرامش نوشت: طعنه آمیز است.میزی که زمانی محکمه عدالت بود وترازوی فوتبال روی آن قرار داشت هنوز هم معیار سنجش است اما اینبار برای هندوانه.عادل جارو شد و میزش را هم اوراقچی ها وسط جاده رباط کریم فروختند تا اثری از آثارش باقی نماند.تا برود حوالی همانجا که عرب نی انداخت. روی این میز نوشته شده «به شرط چاقو» پیغامی روشن و واضح که جایی برای اضافه گویی در کپشن هم نمی گذارد.

عجیب اینجاست که صدا و سیما همیشه میزها و ضایعات دکورهایش را به انبار دکور که در طبقه همکف ساختمان پخش قرار دارد منتقل می کند اما میز ۱۰۰ میلیون تومانی نود به قیمتی نازل در رباط کریم به فروش می رسد

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید