تلویزیون
انتقاد داریوش ارجمند از بی تفاوتی برخی کارگردان ها نسبت به پول های مشکوک

انگار برایشان فرقی ندارد که مرده چه کسی باشند!

داریوش ارجمند در حاشیه بازدید خبرنگاران از پشت صحنه سریال «مرضیه» در پاسخ به این سوال که چرا وضعیت به گونه‌ای شده که هنرمندان جوان به جای تلویزیون باید چشم‌شان به‌دنبال شبکه‌های ماهواره‌ای باشد، گفت: این را باید از مدیران تلویزیون بپرسید. من آدمی هستم که وقتی در تلویزیون به کاری دعوت می‌شوم اگر آن پروژه با میل من سازگار باشد، در آن بازی می‌کنم و اگر نباشد بازی نمی‌کنم، حاضرم سنگ ببندم به شکمم و گرد بخوابم اما منت کسی را هم نکشم. خواهرزاده و پسرخاله و داماد هیچ کسی هم نیستم! اگر داماد کسی بودم که سرمایه‌گذار «شهرزاد» می‌شدم!

ارجمند با انتقاد از اظهارات برخی فیلمسازان در زمینه استفاده از پول‌های مشکوک در سینما و تلویزیون اظهار کرد: کارگردانی که در تلویزیون می‌نشیند و می‌گوید به من ربطی ندارد پولی که به من می‌دهند از کجا آمده است، در واقع مرده‌شور است. انگار برایش تفاوتی ندارد که مرده چه کسی باشد! تلویزیون اتفاقاً باید یقه فلان تهیه‌کننده را بگیرد و بپرسد که از کجا بودجه آورده‌اید؟ چه آثاری که در تلویزیون پخش می‌شود و چه آن‌ها که بیرون از تلویزیون تولید می‌شوند همه آدم‌هایی هستند که با تلویزیون هم همکاری دارند. تلویزیون و ارشاد در این زمینه مسئول هستند.

این هنرمند پیشکسوت در پایان در پاسخ به این سوال که آیا آثار تلویزیونی می‌توانند در رفع کامل مشکلاتی مانند پولشویی و اختلاس موثر باشند تأکید کرد: این چیزها تمام نمی‌شود، تا زمانی که انسان زنده است این مسائل هم وجود دارد!

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید