تلویزیون
یک دعوای درون سازمانی

چرا «حالا خورشید» پخش نمی شود؟

برنامه «حالاخورشید» در حالی از دوم دی ماه پخش نمی‌شود که لوکیشن این برنامه روزانه برای ساخت سریال نوروزی «مُرّ قانون» اختصاص یافته است؛ اتفاقی که ظاهراً به اختلافات مدیریتی بازمی‌گردد و این بار رضا رشیدپور و برنامه‌اش درگیر این اختلافات مدیریتی شده است.

با فرارسیدن صبح پنجم دی، همچنان این برنامه پرمخاطب به کنداکتور شبکه سوم سیما بازنگشته اما مسئولان نیز علت عدم پخش این برنامه را اعلام نمی‌کنند؛ مسئله‌ای که برای مخاطبان این پرسش را پیش آورده، در مسیر تولید این برنامه دوباره چه اتفاقی رخ داده است؟

شنیده‌های «تابناک» حکایت از آن دارد درگیری مدیر شبکه سه با مدیر تکتا از شرکت وابسته به صدا وسیما که میزبان دکور این برنامه بوده، منجر به توقف همکاری این شرکت با شبکه سوم سیما شده است. از آنجا که تکتا زیر نظر معاونت فنی است و شبکه سوم سیما زیر نظر معاونت سیما است، به نظر می‌رسد شاهد یک تقابل تازه در این سطح باشیم.

البته احتمالاً به واسطه تجربه درگیری پیشین معاونت سیاسی و شبکه سوم سیما که پای حالا خورشید را نیز به میان کشیده شده بود، این تقابل تازه رسانه‌ای نشده و مشخص نیست بر سر مسائل مالی است یا موضوع دیگری در میان است؛ اما در هر حال آنچه مشخص است شرکت تکتا اجازه تداوم فعالیت عوامل «حالا خورشید» را در این دکور نداده و حتی این دکور برای تولید سریال مناسبتی واگذار شده است!

در همین راستا اعلام شد، سریال «مُرّ قانون» که به عنوان یکی از گزینه‌های سریال نوروزی مطرح می‌شود، به کارگردانی مشترک محمدحسین لطیفی و علیرضا نجف زاده هفته‌ آینده در استودیوی برنامه‌ «حالا خورشید» کلید می‌خورد. طرح این موضوع در متن خبر تولید سریال، که این مجموعه در استودیوی برنامه رشیدپور تولید می‌شود، معنادار بوده و مشخص نیست به اختلافات فوق الاشاره ارتباطی دارد یا ندارد.

این سریال شنبه ۸ دی ماه در اولین لوکیشن خود کلید می‌خورد و مشخص نیست ضبط آن این لوکیشن تا کی به طول بیانجامد. بنابراین عوامل برنامه حالا خورشید، باید به دنبال لوکیشن تازه باشند و این برنامه تا مشخص شدن استودیو تازه، روی آنتن نخواهد رفت.

شبکه سوم در یک سال اخیر خاستگاه حواشی فراوانی بود که مهم‌ترین آنها، عدم پخش برنامه عادل فردوسی پور برای چند هفته بود؛ اتفاقی که با نقدهای فراوانی همراه شد و در این نهایت این برنامه بدون هیچ تغییری مجدداً به کنداکتور شبکه سوم سیما بازگشت.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید