تلویزیون

پخش فیلم خاطره انگیز «قرمز» از شبکه نمایش

شبکه نمایش در بخش صحنه‌گران (مرور آثار) این هفته، با حضور در منزل اصغر شاهوردی، گزارش و گفتگویی اختصاصی با همسر او و بهروز معاونیان، صدابردار، دوست و همکار شاهوردی انجام داده که در آن تجربیات و خاطرات کاری این هنرمند بررسی می‌شود. این بخش به صورت ویژه، قبل از پخش هر یک از فیلم‌های مرور آثار، از این شبکه پخش می‌شود.

اصغر شاهوردی متولد ۱۳۳۶ در تهران و فارغ التحصیل رشته صدابرداری از مدرسه عالی تلویزیون و سینما است. او سابقه صدابرداری فیلم‌های «هامون»، «لیلا»، «قرمز»، «باشو غریبه کوچک»، «شاید وقتی دیگر»، «زیر پوست شهر» و «خانه دوست کجاست؟» را در کارنامه کاری خود دارد و توانسته در سه دوره از جشنواره فیلم فجر برنده سیمرغ بلورین بهترین صدابرداری شود.

آثاری که از شنبه بیست و هشتم اردیبهشت‌ماه تا جمعه سوم خردادماه ساعت ۲۱ ، با صدابرداری اصغر شاهوردی از شبکه نمایش پخش می شوند، به ترتیب شامل فیلم های: «سایه خیال»، «قرمز»، «دیگه چه خبر»، «صورتی»، «پری»، «کیمیا» و «استشهادی برای خدا» خواهند بود.

«قرمز» درامی روان کاوانه و نسبتا جنایی و از جمله فیلم های جریان ساز سینمای ایران است، که در سال 1377 توسط فریدون جیرانی ساخته شد. هدیه تهرانی و محمدرضا فروتن برای بازی در این فیلم برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد و زن از هفدهمین جشنواره فیلم فجر شدند.

 

 

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید