تلویزیون
با اعلام رسمی سریال‌های نوروز و رمضان 1402 توسط معاونت سیما مشخص شد

 نوروز و رمضان فقط با دو سریال جدید ایرانی ؛ «نون خ» و «آتش و باد» / پر کردن آنتن دیگر شبکه‌ها با سریال‌های تکراری و تامینی

با وجود همزمانی دو مناسبت مهم، انتظار می‌رفت تلویزیون دست کم چهار سریال جدید و قابل توجه روی آنتن بفرستد اما در فهرست سریال‌های منتشر شده توسط معاونت سیما، جز «نون.خ4» و «آتش و باد»، که قرار است به ترتیب از شبکه یک و سه پخش شود، دیگر شبکه‌ها آنتن خود را با سریال‌های تکراری و تامینی پر می‌کنند.

به گزارش فیلم‌نیوز، اسامی سریال‌های نوروز و رمضان تلویزیون توسط معاونت سیما اعلام شد. طبق این برنامه، جز دو سریال «نون خ4» و «آتش باد» که قرار است از شبکه‌های یک و سه پخش شوند، در سایر شبکه‌ها خبری از سریال تولیدی جدید نیست.

این درحالی است که سا‌ل‌هاست نوروز و ماه رمضان جزو ویترین تلویزیون به حساب می‌آیند و مدیران معمولا سعی می‌کردند بهترین آثارشان را در این مناسبت‌ها روانه آنتن کنند. حالا که ماه رمضان از روز سوم نوروز شروع می‌شود و این دو مناسبت باهم تلاقی دارند، انتظار می‌رفت تلویزیون سنگ تمام بگذارد. اما با نگاهی به نام سریال‌ها می‌شود دریافت که دست تلویزیون کاملا برای این مناسبت‌ها خالی است.

شبکه سه کنداکتورش را از همین ابتدا با توجه به رمضان تنظیم کرده. به این صورت که بلافاصله بعد از افطار، در ساعت 19 سریال «آتش و باد» به کارگردانی مجتبی راعی را روی آنتن می‌فرستد و ساعت 23:45 هم یکبار دیگر آن را بازپخش می‌کند. این سریال قرار است از جمعه 26 اسفندماه پخش خود را شروع کند.

شبکه دو در عین ناباوری برای دو مناسبت مهم نوروز و رمضان هیچ سریال جدیدی را آماده پخش ندارد و می‌خواهد در این دو مناسبت بازپخش سریال «آقای قاضی» را روی آنتن بفرستد

شبکه یک هم شنبه تا چهارشنبه ساعت 22 «نون.خ4» پخش می‌کند و پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها طبق معمول آنتن را در اختیار سریال «گیلدخت» می‌گذارد.

شبکه دو بازپخش مجموعه «آقای قاضی» را به عنوان سریال شبانه‌اش در ایام نوروز معرفی کرده؛ اثری که بیشتر قالب نمایشی یا میان‌برنامه دارد و به عنوان مجموعه تلویزیونی شناخته نمی‌شود. چه برسد به اینکه با عنوان سریال نوروزی از آن صحبت به میان بیاید. شبکه دو در شب‌های قدر هم آنتنش را در اختیار سریال «بچه زرنگ2» می‌گذارد؛ که این پروژه هم یک سریال مستند داستانی است تا یک اثر نمایشی.

در شبکه‌های چهار و پنج هم که خبری از سریال تولیدی جدید نیست. شبکه چهار سریال «جانشینی» (Succession) محضول سال‌های 2018 و 2019 را در ایام نوروز هرشب ساعت 24 پخش می‌کند و شبکه پنج هم یک سریال خارجی با موضوع امنیتی با نام «ضد حمله» به کارگردانی احمد علا الدیب را روی آنتن می‌فرستد؛ سریالی که انتخاب آن هم برای مناسبت نوروز واقعا عجیب است.

در کل از میان آثار اعلام شده غیر از «نون‌خ4» سایر سریال‌ها تناسب چندانی با این مناسبت‌ها ندارند. تلویزیون که روزگاری مهمترین آثارش را در این ایام روی آنتن می‌برد حالا با دست خالی به استقبال نوروز و رمضان 1402 خواهد رفت.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید