تلویزیون
روایت جمشید مشایخی از مرگ اسطوره کشتی ایران:

غلامرضا تختی به خاطر زنش خودکشی کرد!

جمشید مشایخی، هنرمند پیشکسوت شب گذشته میهمان برنامه تلویزیونی «اختیاریه» بود. وی در ابتدا درخصوص علاقه‌اش به تئاتر و سینما گفت: «من از کودکی به تئاتر علاقمند بودم و به لاله زار می رفتم و بهترین تئاترها را دنبال می کردم. وقتی به تهران آمدم و دبیرستان نظام رفتم، ارتباطم با تئاتر قطع شد و گرفتار آنجا شدم. برای همین از دانشکده افسری فرار کردم تا عشق به تئاتر را از دست ندهم.»

این بازیگر در رابطه با اظهارنظر تند و تیزش در جشن منتقدان سینمایی درباره مرحوم عزت الله انتظامی گفت: «من هیچگاه رقابتی با آقای انتظامی نداشتم. ایشان ۱۰ سال از من بزرگتر بود و با ایشان مسئله ای نداشتم. اساسا در جشن منتقدان منظورم با ایشان نبود، بلکه با افرادی بود که هیچ کس را نمی بینند.»

مشایخی با بیان خاطره ای از تختی گفت: «من شیفته جهان پهلوان تختی بودم. روزی از خدا خواستم اگر در کارم موفق شدم، یک هزارم این مرد آدم و خاکی شوم. اما جهان پهلوان تختی با زنی ازدواج کرد که از طبقه خودش نبود و همیشه او را در مجالس مختلف مسخره می کرد! لذا تختی اگر با او زندگی می‌کرد تختی نبود؛ اگر طلاق می داد هم تختی نبود؛ تنها اگر خودش را می کشت تختی بود.»

او گفت: «روزی علی حاتمی که می خواست داستان جهان پهلوان تختی را بسازد، گفتم تو نمی توانی بسازی. چون اکثریتی او را قبول نمی کنند. گفت ۴۸ ساعت به من وقت بده. بعد برگشت گفت تختی با دوبنده سیاه، با تختی با دوبنده سفید کشتی می گیرند. سیاه سفید را ضربه فنی می کند. بغلش کردم و ماچش کردم و گفتم این درسته. با صراحت معتقدم او خودکشی کرده است.»

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید