تلویزیون
واکنش روابط‌عمومی صداوسیما به اعتراض‌ها نسبت به افزایش بودجه 42درصدی این سازمان

صداوسیما: با این بودجه نه می‌توان«سلمان» را ادامه داد و نه تولید سریال «موسی(ع)» را شروع کرد

اعتراض رسانه‌ها به افزایش 42درصدی بودجه صداوسیما و رسیدن آن به حدود 8 هزار میلیارد تومان، با واکنش صداوسیما روبه‌رو شد. روابط عمومی سازمان صداوسیما اعلام کرده این بودجه کم است و احتمال توقف تولید سریال‌های «حضرت موسی (ع)» و «سلمان فارسی» وجود دارد.

به گزارش فیلم‌نیوز، روابط‌عمومی سازمان صداوسیما درخصوص افزایش بودجه این سازمان پیامی منتشر کرده و در آن نوشته: « با توجه به فاصله تقریباً ۴ برابری نرخ‌های تولید در بخش خصوصی و نمایش خانگی با نرخ‌های صداوسیما و عدم رشد مناسب بودجه تولید سازمان در سال‌های متوالی و نیز در لایحه بودجه ۱۴۰۲ عملاً آنتن صداوسیما با افت جدی کمیت و کیفیت مواجه خواهد شد و پاسخگوی نیاز برحق مخاطبان و تولید و پخش آثار فاخر نمایشی و غیر نمایشی برای عموم مخاطبان نخواهد بود.»

در این پیام از بی‌توجهی به سریال‌های فاخر گلایه شده: « از سوی دیگر بودجه جداگانه‌ای نیز برای دو مجموعه تاریخی الف ویژه فاخر و در دست ساخت «حضرت موسی (ع)» و «سلمان فارسی» در نظر گرفته نشده است. لذا انتظار می‌رود روند تولید این دو مجموعه نیز متوقف یا به شدت کند شود.»

نمایی از سریال «سلمان فارسی» به کارگردانی داود میرباقری که این روزها به دلیل کمی بودجه تولیدش با مشکلاتی مواجه شده است.

در ادامه پیام هم این توضیح آمده که: «دلیل جیغ‌های بنفش رسانه‌های معاند و دروغ‌گو در خصوص بودجه رسانه ملی معلوم است. صداوسیمای قوی و پرمخاطب باطل‌السحر نقشه‌های شوم دشمنان ایران اسلامی است پس دستور کار روشن است: «حمله به بودجه صداوسیما با هدف هزینه‌زایی برای وکلای ملت در تقویت رسانه ملی»

در پایان هم ابراز امیدواری شده که با تصمیم قاطع مجلس و همراهی دولت، شرایط جهت تحقق تحول کمی و کیفی در تولید آثار هنرمندانه مهیا شود.

لایحه بودجه سال 1401 صبح روز چهارشنبه 21 دی ماه توسط رییس جمهور به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد که در این لایحه بودجه صدا وسیما حدود 8 هزار میلیارد تومان مشخص شده بود.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید