تلویزیون
با اعلام رسمی روابط عمومی صدا و سیما مشخص شد

شکست فاجعه‌بار «نجلا» با آماری غم‌انگیز

طبق اعلام رسمی تلویزیون فصل دو «نجلا» به عنوان پرمخاطب‌ترین سریال رمضان سال 1401 زیر 30 درصد مخاطب داشته که این آمار بیانگر یک شکست فاجعه بار است.

طبق آمار اعلام شده از سوی مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما سریال «نجلا 2» که به عنوان سریال مناسبتی نوروز و رمضان از ابتدای سال 1401 روی آنتن شبکه سه رفته توانسته فقط 26.8 درصد مخاطب جذب کند. با فاصله کمی نسبت به «نجلا» سریال «خوشنام» قرار دارد که 26 درصد مخاطب داشته است. فصل چهارم «ازسرنوشت» که برخی رسانه‌ها اعلام کرده بودند بیشترین بازدید را در تلوبیون داشته در نظر سنجی رسمی تلویزیون با جذب 20 درصد مخاطب در رتبه سوم قرار گرفته است. آمار سریال مناسبتی شبکه پنج با نام «مسافران شهر» فاجعه‌بار تر است. میزان مخاطبان این سریال 5.5 درصد بوده است.

«خوشنام» با فاصله‌ای کم نسبت به «نجلا» در رتبه دوم نظرسنجی قرار دارد

اما خبرگزاری صبا در گزارشی با مقایسه میزان مخاطبان سریال‌های رمضانی سال‌های گذشته با سریال‌های امسال ابعاد این فاجعه را گسترده تر نشان داده است. در این گزارش آمده :« بررسی میزان مخاطب اعلام‌شده از سریال‌های ماه رمضان سال‌های گذشته، نشان می‌دهد در سال‌های اخیر، برای اولین بار است که پربیننده‌ترین سریال ویژه رمضان کمتر از ۳۰ درصد مخاطب داشته است.در سال ۱۴۰۰، پربیننده‌ترین سریال رمضان، «احضار» بود که بر اساس نظرسنجی اول این ماه، ۴۱٫۳ درصد مخاطب جذب کرد. سال ۹۹ بر اساس نظرسنجی اول ماه رمضان، پیشتاز رقابت سریال‌های این ماه «زیرخاکی» با ۴۴ درصد بیننده بود و در سال ۹۸ نیز سریال «برادر جان» با ۵۱٫۴ درصد بیننده، لقب پربیننده‌ترین سریال ماه رمضان را کسب کرد. میزان مخاطب «رهایم‌نکن» پربیننده‌ترین سریال رمضان ۹۷ نیز ۴۰٫۸ درصد بود.»

فیلم‌نیوز

2 دیدگاه

  • چند روز پیش که میگفتین ۴۶ درصد بیننده داره حالا شد ۲۶ درصد .معلوم نیست این آمارا رو ازکجا میارید .حالا چرا میگید غم انگیز و فاجعه بار.انگار فقط این سریاله که بیننده های کمی داره .چرا همش این سریالو میکوبین و روش زوم می کنید .مردم ما سالهاست که تلوزیون تماشا نمی کنن .این سریال رو فقط به خاطر بازیگر مورد علاقم حسام منظور تماشا می کنم و گرنه این سریال ضعف های شدیدی در فیلنامه داره و باید در همون فصل اول تموم میشد چون داستان در فصل اول به اتمام رسیده بود و دیگه نیازی به ادامه فصل دوم نبود‌‌.بنده فقط ترجیح میدم سریال هایی که جناب منظور بازی می کنن رو تماشا کنم و گرنه سالهاست که دیگه تی وی تماشا نمی کنم .فقط کارهای ایشون رو می بینم وبازی ایشون رو دوست دارم.ولی برام جالبه اصلا کی نظر سنجی کردین .این جامعه آماری رو ازکجا آوردین‌.من که تاحالا ندیدم نظرسنجی کرده باشن جایی .پس نمیشه به این آمار اعتماد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید