تلویزیون

ریسک پژمان با «زیر خاکی» جلیل سامان

آنچه در قسمت اول سریال «زیر خاکی» بیش از همه خودنمایی می‌کند، تغییر شمایل و لحن جمشیدی است.

قسمت اول سریال «زیرخاکی» درحالی شب گذشته روی آنتن رفت که بر خلاف ساخته های قبلی این کارگردان و شواهد موجود از عکس ها و تیزرها به هیچ عنوان اثری سیاسی نبود و پژمان جمشیدی نقش مردی را بازی می‌کند که تمام فکر و ذکرش بدست آوردن گنج است.

جمشیدی در سریال جلیل سامان نقش مردی به نام فریبرز را بازی می‌کند. براساس قسمت اول مخاطب متوجه شد که فریبرز با بازی جمشیدی وارد یک بازی مهم شده است. در خلاصه داستان گفته می‌شود او ایفاگر نقش مردی است که دنبال گنج می‌گردد. به همین خاطر کاراکتر پژمان جمشیدی در موقعیت‌های مختلف دیده می‌شود که یکی از الزامام‌های آن تغییر لحن است.

جمشیدی در «زیر خاکی» چند لحن دارد که ریسک اول برای او همین جا است. این بازیگر در سال‌های اخیر صاحب لحنی مشخص شده که حتی در نقش‌های جدی خیلی آن را کمرنگ نکرده است. در سریال «زیر خاکی» آیا صداسازی می‌تواند شناسنامه کاراکترش شود؟

کاراکتر فریبرز در «زیرخاکی» مردی میانسال است که صاحب فرزند شده. همسر او ژاله صامتی است که برای ایجاد تناسب سنی معقول، موهای فریبرز «جو گندمی» درآمده. این اتفاق می‌تواند برای جمشیدی چالش باشد اما ریسک جایی است که او به‌واسطه موقعیت‌های مختلف، ‌گریم‌های متفاوتی دارد. در جایی با موهای بلند در داستان حضور دارد و در جایی دیگر با موهایی کوتاه.

جمشیدی در سال‌های بازیگری‌اش به شمایل ظاهری‌اش زیاد دست نزده و یکی از رمزهای موفقیتش پیروی از این الگوی کلی است. او در سریال «دیوار به دیوار» برای مدت کوتاهی سبیل داشت اما جواب نگرفت و آن را دوباره تراشید. در سریال «زیرخاکی» تغییر فرم چهره، برای جمشیدی یک امتیاز خواهد بود یا پاشنه آشیل؟

باید منتظر ماند و دید واکنش مخاطبان طی روزهای آینده به این مجموعه که تنها اثر مفرح ماه رمضان است چه خواهد بود

منبع : هفت صبح

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید