تلویزیون
توضیحاتی تازه درباره روند آماده شدن سریال الف ویژه تلویزیون

داود میرباقری : سلمان فارسی سه سال دیگر آماده می‌شود

داوود میرباقری اعلام کرده که سریال «سلمان فارسی» در 60 قسمت ساخته می‌شود و از سال 1405 روی آنتن می‌رود. قسمت اول مستند پشت‌صحنه این سریال هم نوروز پخش خواهد شد.

به گزارش فیلم‌نیوز، داوود میرباقری، کارگردان سریال «سلمان فارسی» در جریان بازدید رئیس صداوسیما از پشت‌صحنه این سریال خبر داده که به زودی تولید فصل مرتبط با بیزانس به پایان می‌رسد و از این به بعد داستان به بخش‌های مرتبط با ایران می‌رسد.

میرباقری گفته که بخش‌های مربوط به ایران بسیار سخت‌تر از بخش‌هایی است که پیش‌تر ضبط شده و توضیح داده: «بخش اعظم فصل ایران در شهرک غزالی فیلمبرداری می‌شود و در حال بررسی و مکان یابی برای بخش‌های اشرافی دربار ساسانی هستیم.»

او درباره حجم کار و برآورد درباره پایان تولید سریال گفته: «در صورت تداوم حمایت‌ها، ان‌شالله سریال سلمان فارسی در 60 قسمت و از سال 1405 پخش می‌شود.»

در این بازدید که خبر آن در خبرگزاری تسنیم منتشر شده معاون سیما هم اعلام کرده که قسمت اول مستند پشت‌صحنه سریال «سلمان فارسی» در نوروز روی آنتن می‌رود.

«سلمان فارسی» در سه فصل ایران ساسانی، بیزانس و حجاز صدر اسلام روایت می‌شود. فیلمبرداری این سریال اواخر آذر سال 1398 شروع شد و کماکان ادامه دارد.

علیرضا شجاع نوری در این سریال عهده دار نقش «سلمان فارسی» است و در کنار او بازیگرانی چون فرهاد اصلانی، رامونا شاه، احترام برومند، محمدرضا هدایتی، زنده یاد چنگیز جلیلوند و…. بازی دارند.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید