تلویزیون
انتقاد محمود شهریاری نسبت به حضور سلبریتی ها در عرصه اجرا

حمایت گلزار از فروغی در مقابل فردوسی پور به ضررش تمام شد/ کسی که نمی تواند چهار جمله را در کنسرتش بگوید، چگونه می خواهد اجرای یک برنامه را به عهده بگیرد؟

محمود شهریاری، مجری با سابقه و ممنوع الکار تلویزیون، که در سال های اخیر نسبت به رویکرد صدا و سیما خصوصا در ساخت برنامه های ترکیبی انتقادات تندی داشته است، به تازگی در گفتگویی نسبت به رویکرد سلبریتی محور تلویزیون و انتخاب مجری های تازه کار که از دنیای سینما، موسیقی و فوتبال می خواهند وارد این عرصه شوند، گلایه کرده است.

او درباره دلایل پذیرفتن اجرا توسط سلبریتی‌ها با وجود هجمه‌های بسیاری که از سمت رسانه‌ها به آن‌ها می‌شود، به ایرنا گفت: این افراد برای اینکه دوباره دیده شوند و فراموش نشوند این اقدامات را انجام می‌دهند که به ضررشان هم تمام می‌شود. محمدرضا گلزار دوست من است، واقعاً او را دوست دارم، اما با حمایتی که از آقای فروغی در جشنواره جام‌جم کرد و در مقابل عادل فردوسی‎پور ایستاد، باعث شد این اتفاق به ضررش تمام شود و مورد ناسزای مردم قرار گیرد و حتی از طرفدارانش هم کم شد.

شهریاری در پاسخ به این سوال که آیا تلویزیون با انتخاب سلبریتی‌ها به جذب مخاطبان مقطعی راضی شده است، اظهار کرد: این مخاطبان مقطعی هستند. ممکن است هواداران بنیامین بهادری روز اول، دوم و سوم بنشینند و برنامه را ببینند. ولی بعد از مدتی خواننده‌ای که به دلیل صدایش او را دوست داشتند با اجرای نه‌چندان خوب از چشم مردم و طرفدارانش می‌افتد؛ به عبارت دیگر طرفداران خود را در حرفه اصلی‌اش هم از دست می‌دهد. این اتفاق واقعاً نادرست است. مجریان برای داشتن اجرا‌های خوب، دوره‌های مختلفی مانند سخنوری و تنفس می‌بینند و زبان بدن یاد می‌گیرند. کسی که نمی‌تواند چهار جمله در کنسرتش بگوید، چگونه ممکن است یک‌دفعه برنامه‌ای را اجرا کند؟ من برای مدیرانمان تأسف می‌خورم که این دیدگاه را دارند. برای خودم تأسف می‌خورم که 31 سال در سازمانی عمر و انرژی گذاشتم که چنین تصوری بر آن حاکم شده است.

او در پایان یادآور شد: این هنرمندان باید مشاورانی داشته باشند که سره و ناسره را برایشان مشخص کنند و آن‌ها را در جریان بگذارند که این اجرا‌ها به ضررشان تمام می‌شود. متأسفانه به دلیل مسائل مالی، دیده شدن یا چون به فراموشی سپرده شده‎اند، به این اقدامات دست می‌زنند که زدن تیر خلاص به خودشان است. بنیامین خیلی وقت است که کنسرتی برگزار نکرده است. برای اینکه نمی‌تواند سالن را پُر کند. وقتی می‌بینند به فراموشی سپرده می‌شوند، می‌خواهند از این طریق دوباره دیده شوند، ولی مطمئن باشند که به ضررشان تمام می‌شود.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید