تلویزیون
چهره هفته: ابوالفضل پورعرب

تولدی دیگر

بعد از سریال «شهرزاد» و درخشش دوباره در بازیگری، بسیاری از طرفدارانش منتظر نقش‌آفرینی‌های مجدد این بازیگرِ خاطره سازِ سینمای ایران بودند.

ابوالفضل پورعرب؛ ستاره دهه هفتاد سینمای ایران، بعد از وقفه چند ساله و گذار از یک دوره سخت، با سریال پرمخاطب «شهرزاد» دوباره نامش سر زبان‌ها قرار گرفت.

هر چند به گفته خودش به دلیل تغییرات فیلمنامه، از ادامه همکاری با این مجموعه انصراف داد، اما کاراکتر حشمت از هر لحاظ در موقعیت بازیگری او در آن مقطع تاثیر گذار بود.

پورعرب از اواسط دهه هشتاد، در تعدادی سریال و فیلم سینمایی ایفای نقش کرد، سال ۹۰ در سریال «وضعیت سفید» حمید نعمت الله حضور یافت اما هیچ یک به اندازه «شهرزاد» به احیای دوباره او در بازیگری کمک نکردند. حشمت یکی از شخصیت‌های محبوب فصل اول این سریال بود که حتی مرگ او هم بازتاب عجیبی میان مخاطبان داشت.

او یکسال بعد از «شهرزاد»، برای بازی در فیلم کیانوش عیاری انتخاب شد. «کاناپه» فرصت تازه‌ی دیگری برای درخشش مجدد این بازیگر در سینما می‌توانست باشد اما به دلیل توقیف فیلم، این اتفاق میسر نشد. عیاری بعد از «کاناپه» برای سریال تلویزیونی «۸۷ متر» هم سراغ پورعرب رفت اما این همکاری به سرانجام نرسید.

پورعرب با وجود کم کاری، از جمله بازیگرانی است که همچنان میان مردم طرفدار دارد و محبوبیت خود را حفظ کرده است. او همان زمان که با «عروس» به شهرت رسید، با اولین تجربه حرفه‌ای‌اش در سینما، در ذهن بسیاری از مردم نقش بست.

هفته گذشته در خبرها اعلام شد که او بعد از چهار سال، قرار است با یک سریال به تلویزیون برگردد: سریال «شرم» به کارگردانی احمد کاوری و بر اساس فیلمنامه‌ای از سعید فرهادی که پورعرب نقش اصلی آن را ایفا می‌کند و پاییز امسال از شبکه سه سیما روی آنتن می‌رود. این سریال می‌تواند نقطه عطف دیگر کارنامه این بازیگر باشد.
.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید