تلویزیونسینمای ایران

بی‌تفاوت نباشیم: محمدرضا حقگو

محمدرضا حقگو، بازیگر کهنه‌ کار تئاتر، سینما و تلویزیون، فعالیت هنری‌اش را از دهه چهل با پیوستن به گروه‌های نمایشی دبیرستان و ارتش شروع کرد.

حقگو، فارغ التحصیل بازیگری و کارگردانی از دانشکده هنرهای دراماتیک است و هنرمندانی همچون اسماعیل شنگله، نصرت کریمی و رکن الدین خسروی از اساتید او بوده‌اند.

او که تا اواخر دهه پنجاه، حضور پررنگی در تئاتر داشت و نمایش‌های متعددی را کارگردانی و بازی کرد، نخستین نقش‌آفرینی‌هایش در سینما به واسطه همکاری در فیلم‌های فرزان دلجو شکل گرفت.

«روز فرشته»، «روز واقعه»، «مهریه بی بی»، «مرد عوضی»، «سیب سرخ حوا»، «شاه خاموش» و «روز رستاخیز» نیز از جمله فیلم‌هایی بودند که حقگو بعد از انقلاب در آنها ایفای نقش کرد.

محمدرضا حقگو اما به واسطه بازی در سریال‌های تلویزیونی‌، در میان مردم به چهره‌‌ی شناخته‌شده‌تری تبدیل شد. حقگو کارنامه پرباری دارد و در مدت فعالیتش در تلویزیون، در کنار بازی در تعداد پرشماری تله تئاتر و تله فیلم، نقش آفرینی در بیش از ۵۰ سریال را تجربه کرد؛ مجموعه‌هایی همچون «مدرس»، «مش خیرالله صندوقچه اسرار»، «روزی روزگاری»، «امام علی»، «آپارتمان»، «زیر گنبد کبود»، «فروشگاه»، «محاکمه»، «قطار ابدی»، «گمگشته»، «زیر آسمان شهر»، «کاکتوس»، «دایره تردید»، «کوچه اقاقیا»، «باغچه مینو»، «شیخ بهایی»، «مختارنامه»، «سه در چهار»، «آشپزباشی»، «مسافران»، «کارآگاه علوی» و…

اما آخرین فعالیت محمدرضا حقگو بازیگر ۷۵ ساله کشورمان در عرصه بازیگری، به ایفای نقش در سریال «معمای شاه» و بازی در دو قسمت از این مجموعه بر می‌گردد. حقگو که از دهه چهل تا نود حضور پررنگی در عرصه بازیگری داشت، تقریبا شش سالی می‌شود که فعالیت هنری ندارد. همچنین از سال ۹۴ به بعد نیز گفت‌وگوی جدیدی از این هنرمند در رسانه‌ها منتشر نشده و از وضعیت این روزهای او، کمتر کسی اطلاع دارد.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید