تلویزیون

بی‌تفاوت نباشیم: آزیتا لاچینی

آزیتا لاچینی بازیگر و گوینده پیشکسوت و هنرمند ۸۳ ساله کشورمان، از سال ۱۳۳۷ با اجرای نمایشنامه‌های رادیویی و گویندگی، مسیر هنری‌اش شکل گرفت.

او با صدای دلنشین خود در مجموعه‌های «سال‌های دور از خانه» و انیمه‌های «بچه‌های مدرسه والت»، «حنا دختری در مزرعه»، «رامکال» و… خاطرات به یادماندنی را برای مردم رقم زد.

آزیتا لاچینی بازیگری را از تئاتر و قبل از انقلاب شروع کرد. دهه پنجاه نیز به سینما و تلویزیون راه پیدا کرد و فرصت تجربه‌‌های متفاوتی برایش فراهم شد. او بعد از انقلاب، در سریال‌های پرطرفداری از جمله «پاییز صحرا»، «امام علی»، «روزی روزگاری»، «مزد ترس»، «پدرسالار»، «در پناه تو»، «دبیرستان خضرا»، «مدرسه مادربزرگ‌ها» به عنوان بازیگر و صداپیشه حضور یافت و در سال‌های اخیر، در مجموعه‌های «چار دیواری»، «پایتخت» و تله فیلم «بیا از گذشته حرف بزنیم» ایفای نقش کرد.

«شیر سنگی»، «پرنده کوچک خوشبختی»،«آبی»، «اثیری» «جنایت»، «شیفته»، «رگ خواب» نیز از جمله فیلم‌های مطرح کارنامه بازیگری آزیتا لاچینی به شمار می‌آیند.

لاچینی در سال‌های اخیر  تنها در نقش‌های کوتاهی از فیلم «رگ خواب» و سریال «بوم و بانو» ظاهر شده است. او در سال‌های اخیر یکی از کم کارترین‌ها بوده و به گفته خودش بیکاری باعث شد مشکلات زیادی را متحمل شود.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید