تلویزیون
با ۲۰۰ میلیارد تومان افزایش نسبت به پارسال

بودجه صداوسیما برای سال آینده اعلام شد: هزار و ۸۴۰ میلیارد تومان!

در چند سال گذشته بودجه اختصاص یافته به سازمان صداوسیما حواشی و واکنش منفی بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی را برانگیخت. اما با تقدیم لایحه بودجه سال ۹۸ از سوی حسن روحانی، رسانه ها افزایش بودجه سازمان صداوسیما برای سال آینده را سوژه مطالب خود قرار دادند.

بودجه تعیین شده در سال ۹۸، از افزایش حدود ۲۰۰ میلیارد تومانی نسبت به سال قبل حکایت دارد؛ روند متداولی که در بودجه‌گذاری هر سال جریان داشته است. همچنین مصارف پیش‌بینی‌ شده افزایش سقف بودجه سال ۹۸ کشور برای این سازمان، ۱۵۰ میلیارد تومان اعلام شده است.
البته بودجه سازمان صدا و سیما از محل یارانه و با عنوان هزینه‌های عمومی و متفرقه تامین می شود.
رقم حدودی برای بودجه صداوسیما در سال ۹۸ ، یک هزارو ۸۴۰ میلیارد تومان اعلام شده است؛ این رقم در سال۹۷، یک هزارو ۶۴۶ میلیارد تومان و در سال‌۹۶ ، یک هزارو ۵۹۸ میلیارد تومان بوده است.

همچنین بودجه شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما در سال ۹۸ دو میلیارد و ۹۲۰ میلیون تومان اعلام شده است. مصارف پیش‌بینی شده افزایش سقف بودجه نیز حدود یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعلام شده است.

صبح سه‌شنبه چهارم دی‌ماه جلسه علنی مجلس شورای اسلامی به ریاست علی لاریجانی و با حضور رییس جمهور برای تقدیم و ارائه لایحه بودجه ۹۸ در این جلسه برگزار شد.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید