تلویزیون
انتقاد تند کارگردان «شرایط خاص» به نحوه پخش سریالش

اگر مردم دوست دارند فوتبال را از شبکه سه دنبال کنند، سریال‌ها را از شبکه‌های دیگری پخش کنید

وحید امیرخانی کارگردان مجموعه تلویزیونی «شرایط خاص» که آخرین قسمت این سریال شب گذشته به پایان رسید، از عملکرد شبکه سه در پخش سریال‌هایش که بیشتر مواقع با پخش فوتبال‌ها همزمان می‌شوند، انتقاد کرد.

او درباره مشکلاتی که در زمان پخش این سریال با آنها مواجه شد، به ایسنا گفت: از ابتدا به ما اعلام کردند که زمان پخش «شرایط خاص» قبل از سریال «بانوی عمارت» است و باید مراحل فنی را به سرعت تمام کرده و کار را آماده پخش کنیم! ولی بنا به دلایلی شبکه تصمیم می‌گیرد این کار را چهار ماه بعد روی آنتن ببرد. پخش سریالی که کاملاً آماده است‌، چهار ماه عقب می‌افتد.

امیرخانی می گوید یکی از مهم ترین مشکلاتی که در زمان پخش با آن مواجه شد، تغییر ساعت پخش سریال و همزمانی آن با پخش فوتبال های جام باشگاه های اروپا و بازی لیگ های معتبر بود: همه چیز آماده می‌شود که یکدفعه به ما اعلام می‌کنند پخش دو مسابقه فوتبال هم به پخش شما خورده و دو شب پخش نمی‌شوید. شش قسمت از سریال روی آنتن رفته که تازه متوجه می‌شویم علاوه بر دو مسابقه قبلی چهار مسابقه دیگر هم به زمان پخش سریال خورده است. هنوز نفهمیده‌ام که در ساز و کار صدا و سیما با ۵۰ سال سابقه چطور شش یا هفت مسابقه می‌تواند در زمان پخش سریالی قرار داشته باشد. اگر شبکه سه سیما قرار است ورزش پخش کند و شبکه ورزشی است چرا این هزینه باید از جیب مردم برای سریال صرف شود که بعد با این اتفاق مواجه شود. این سریال یا کلاً ساخته نشود و یا بهتر است در شبکه‌ی دیگری یا ساعات منظم دیگری پخش شود. من متوجه این کار تلویزیون نمی‌شوم و هر چه مدیران تحلیل می‌کنند باز هم متوجه نمی‌شوم…

او در پایان تاکید کرد: من ِکارگردان و بقیه عوامل دستمزدهای خودمان را گرفته‌ایم و این هزینه از جیب مردم رفته است، از جیب بیت‌المال. متأسفانه با سریال‌های دیگر هم این رفتار می‌شود و من فقط نسبت به پخش سریال خودمان گله ندارم. اما می‌خواهم به مدیریت کلان این خرده را بگیرم که اگر مردم همه دوست دارند فوتبال را از شبکه سه دنبال کنند عیبی ندارد. پس سریال‌هایی که این میزان هزینه شده را از شبکه‌های دیگری پخش کنند.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید