تلویزیون
ادعای مسعود فراستی درباره کیارستمی:

از نقدهایم ناراحت نمی‌شد حتی تشکر هم می‌کرد

مسعود فراستی، منتقد سینما پس از انتقاد درباره فیلم‌های عباس کیارستمی در سری جدید «هفت»، جمعه گذشته در این برنامه عنوان کرد: کیارستمی در زمان حیاتش از من بابت نقدهایم‌ تشکر کرد و گفت نقدت به درد بخور بود و اصلا از نقد ناراحت نمی شد. ما در برنامه هفته قبل که به بررسی آثار سینمای کیارستمی اختصاص داشت، نقد را به شدت کنترل کردیم و بی رحمی درکار نبود.

او هفته گذشته در میزگردی که به بررسی فیلم‌های کیارستمی اختصاص داشت، به تندی از فیلم‌های «طعم گیلاس» و «زندگی و دیگر هیچ» انتقاد کرده بود.

فراستی در مورد این دو فیلم گفته بود: مخاطب از فیلم «زندگی و دیگر هیچ» چیزی درباره زلزله نمی‌بیند؛ جز یک آدم که کپسول گاز روی شانه‌اش است و یک کاسه توالت و پوستر فیلم که «خانه دوست» را نشان می‌دهد و آنوری ها برایشان مسئله است؛ این فیلمسازی نیست. آی کیو هنری هم نیست. عرفانِ جناب کیارستمیِ شرقی در «طعم گیلاس» نیز کاملا یک نهیلیست غربی است.

فراستی از جمله منتقدان، که در زمان حیات عباس کیارستمی به انتقاد از آثار این فیلمساز برجسته می‌پرداخت، سه سال پیش هم در «هفت»، کیارستمی را از جمله فیلمسازانی خطاب کرده بود که فیلمهایش مورد پسند او نیست، اما شخصیتش را دوست دارد.

 

 

 

 

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید