تلویزیونچهلمین جشنواره فیلم فجر
چهره هفته: بانیپال شومون

انگیزه و پشتکار

بانیپال شومون که کارش را از تئاتر شروع کرده، از استعدادهای بازیگری در دهه نود شناخته می‌شود. شومون با آغاز فعالیت حرفه‌ای در تئاتر، خیلی زود در مسیر پیشرفت در این عرصه (تئاتر) قدم برداشت و مورد توجه قرار گرفت. برای اولین نمایشش، لوح تقدیر ویژه از جشن بازیگر دریافت کرد و سال ۹۸، نامزد بهترین بازیگر نقش اول مرد برای «وقتی خروس غلط می‌خواند» از جشنواره تئاتر فجر شد. بازی در نقش موجود غریب و مخوف «فرانکشتاین» نیز از اجراهای موفقیت آمیز او در تئاتر است که به اعتقاد بسیاری بهترین بازیگر این نمایش بود.

شومون بازی در فیلم و سریال را با تامل و بردباری و ایفای نقش‌های کوتاه شروع کرد. «شهرزاد» مهم‌ترین تجربه او در سالهای نخست بود که پس از آن فرصت‌ تجربه‌های بیشتری در عرصه بازیگری پیدا کرد.
او در طول یک دهه حضور در سینما، در فیلم‌های مختلفی بازی کرد. با وجود اینکه هیچ یک از نقش‌های سینمایی به نقطه عطف کارنامه‌اش تبدیل نشدند، اما بسیار با انگیزه و پشتکار ظاهر شد.با این حال، او نیاز به نقشی داشت تا با بهره‌گیری از استعدادها و توانایی‌های نهفته، قابلیت‌های خود را در بازیگری بیشتر بروز دهد. سریال «کرگدن» اتفاقی ویژه در کارنامه‌ شومون بود که این امکان را برایش فراهم کرد و وارد مرحله تازه‌ای از بازیگری شد. لحن و تن صدای جذاب و فرم بدن، کمک زیادی به موفقیت او در این سریال کرد و توانست از یک بازیگر معمولی فراتر رود.بانیپال شومون دو سال بعد از «کرگدن»، در سریال تلویزیونی «نوار زرد ۲» که اکنون در حال پخش است، ایفای نقش کرد، در قالب نقش یک سرگرد آگاهی که در فصل یک، امیر آقایی آن را بازی می‌کرد. «نوار زرد ۲» دومین سریال او در کارنامه‌ اش است که نقش محوری را برعهده دارد و با وجود تنها یک هفته از زمان پخش آن، اما در همین پنج قسمت بازی قابل قبول و متفاوتی ارائه کرده است. شومون همچنین به تازگی به سریال «خاتون» اضافه شده
فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید