تلویزیون

از ساخت سریال جدید مهران مدیری تا وضعیت «سلمانِ» میرباقری و جای خالی حسن فتحی در تلویزیون

حسین کرمی، رئیس سیما فیلم با بیان اینکه فقدان سریال طنز در ماه مبارک رمضان مهمترین نقطه ضعف بود،  به تسنیم گفت: هرکدام از سریال‌های رمضانی تلویزیون در یک بستر طبیعی پخش می‌شدند، تلخی یا کشمکش‌هایشان این اندازه مخاطب را اذیت نمی‌کرد.

او در ادامه صحبت های خود، خبر از ساخت سریالی طنز به کارگردانی سیامک انصاری و جواد رضویان داد: سیامک انصاری و جواد رضویان پروژه‌ای تعریف کردند و در حال نگارش هستند و برآورد تولید آن نیز تعیین شده است. نام موقت این سریال تلویزیونی «نیوجرسی» است. ماجرای این سریال به بلوک‌های سیمانی شهرداری‌ها برمی‌گردد که جلوی مغازه‌هایی می‌گذارند مالیات و عوارض نمی‌دهند.

کرمی همچنین از ساخت سریال 30 قسمتی به کارگردانی مهران مدیری صحبت به میان آورد: با مهران مدیری توافق اولیه بر سر ساخت یک سریال 30 قسمتی انجام شده است. البته برنامه «دورهمی» هم امیدواریم هرچه زودتر روی آنتن برود که جزئیات بیشتر آن را شبکه نسیم اعلام خواهد کرد. از طرفی دیگر امیدواریم ساخت این سریال 30 قسمتی هرچه زودتر مهیا بشود تا بعد از مدت‌ها، کار دیگری به عنوان کارگردان سریال تلویزیونی، مردم از مهران مدیری ببینند.

او در بخش دیگری، به پروژه «ده پهلوان» و جای خالی حسن فتحی در تلویزیون اشاره کرد و گفت: تقریباً ‌همه کسانی که در عرصه تولید نمایشی دست‌اندرکاراند در تلویزیون کار می‌کنند. شاید یک شخصی همچون حسن فتحی از ما فاصله دارد و درگیر شبکه نمایش خانگی است.حسن فتحی با ما قراردادی داشت ولی کار نمایش خانگی را در نظر دارد که باعث شده فرصت نکند به اجرای تعهد ما برسد. قرارداد بستیم و نام آن «ده پهلوان» است.

رئیس سیما فیلم در پایان درباره سرنوشت دو سریال الف ویژه تلویزیون، خاطر نشان کرد: ما الان دو سریال الف ویژه داریم؛ سریال‌های بی‌سابقه در کشور همچون «سلمان فارسی» داود میرباقری که مطابق برنامه جلو می‌رود و ان‌شالله تابستان امسال تصویربرداری آن آغاز خواهد شد. سریال دوم «موسی(ع)» هست که با یک توقفی به دنبال کسالت جمال شورجه کارگردان آن، مواجه شد. گرچه پروژه در ابعاد دیگر همچون متن، صحنه و پشت دوربین کارشان را جلو می‌برند و حتی کار طراحی لوکیشن‌ها هم انجام می‌شود. امیداوارم هرچه زودتر کارگردان به گروه بپیوندد و «موسی(ع)» هم زودتر کلید می‌خورد.

 

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید