تلویزیون
داریوش ارجمند در دفاع از گریم بازیگر «ستایش»:

بازیگران زن 50 ساله هم بوتاکس کردند و چین و چروک‌شان از بین رفته!

آرمان زرین کوب تهیه‌کننده «ستایش» با حضور در برنامه امروز «سلام صبح‌بخیر» در مورد ارتباط مخاطب با این سریال گفت: ادعایی می‌کنم که بر اساس مستندات موجود و بازخوردها است و فکر می کنم سریال «ستایش» پرمخاطب ترین سریال درام تلویزیون در ۲۰ سال اخیر است و اینکه در این مقطع سریال که در قسمت ۱۲ هستیم این حجم از مخاطب ما را شگفت زده می کند. سریال مخاطبان بالایی دارد و این به دلیل محتوا و سابقه ای است که دارد.

زرین کوب درباره حواشی گریم شخصیت ستایش نیز توضیح داد: ما در سریال‌هایی که از تلویزیون پخش می‌شود، در فضای مجازی با بازخوردهای منفی مواجه هستیم. به نظر من مخاطبانی که در این فضا فعال هستند به صورت کامل مجموعه‌ها را نگاه نمی‌کنند و هنوز نسبت به زمان قصه آگاهی ندارند. در فضای مجازی می‌بینم عکس بازیگر ستایش فصل یک را در کنار فصل سه گذاشته‌اند. من توضیح هم دادم و گفتم ما آنجا بنا بر شرایط کاراکتر، باید او را با بار مشکلاتی که دارد نشان بدهیم. وقتی فرد نزدیکت به قتل ناخواسته محکوم می‌شود استرس تو را از بین می‌برد و همین زندگی کردن با هویت جعلی نیز دشواری خاصی داشته است اما او حالا شرایط بهتری دارد. به هر حال یک زن ۲۰ ساله که حالا ۴۰ سال دارد باید چطور پیر کرد؟

او در پاسخ به اینکه آیا این نوع گریم ناشی از اصرار نرگس محمدی بوده، گفت: در مجموعه ما، احترام متقابل بین بازیگر و عوامل تولید است و نه آنها و نه ما نمی‌توانیم خواسته‌های نامعقول داشته باشیم.

داریوش ارجمند که دیگر مهمان این برنامه بود یادآور شد: اصلا همین بازیگران زن ایران را ببینید، ۵۰ ساله هستند اما بوتاکس کرده‌اند و چین و چروک‌هایشان از بین رفته است!

ارجمند در خصوص حشمت فردوس گفت: مطلبی مردی را نوشته که لات است، لاتی که مرحوم امام (ره) می‌گوید نه شرابخاره، نه زن باره، نه زورگیر، نه قمارباز. او نه زن دوم و نه معشوقه دارد بلکه یک خانواده و اصولی دارد که باعث می‌شود من او را دوست داشته باشم. او همیشه کنار حق ایستاده است.

او در بخش دیگری درباره سریال «کوچک جنگلی» تصریح کرد: به آقای تقوایی در کوچک جنگلی خیلی ستم شد. من تازه از فرانسه آمده بودم او هنرپیشه‌اش را انتخاب کرده بود و مرا که دید همه چیز را بهم ریخت و برای نقش میرزا کوچک خان مرا انتخاب کرد. من یک ساعت یا سه ربع آن کار را هم بازی کردم. آن سریال چیز غریبی بود و خود تقوایی می‌گفت این وصیت نامه من است. او همه وجودش را برای ساخت کوچک جنگلی جمع کرده بود و فکر می‌کنم اگر آن چاپ شود و خانم او هم دنبال چاپ این فیلمنامه بود یک کلاس فیلمنامه نویسی و سینما به حساب می‌آید.

بازیگر سریال «امام علی» در این خصوص که آیا سرعت پایین تقوایی باعث جایگزین کردن کارگردان دیگری در آن کار شد، اظهار داشت: اصلا بحث کُند بودن تقوایی مطرح نبود. عده‌ای می‌خواستند خودشان این سریال را بسازند و می‌گفتند ما که می‌خواهیم 50 میلیون هزینه کنیم، می‌خواهیم بچه‌های خودمان (حزب الله) این را بسازند! من این‌ها را مفصل در خاطراتمان خواهم نوشت و اگر کوچک جنگلی ساخته می‌شد تلویزیون زیر و رو می‌شد. نمی‌دانم چرا دیگر او را دعوت به کار نکردند و کاری که او برای سینما و تلویزیون کرده است، از سر این دوستان هم اضافه است.

او همچنین به صحبت‌هایی که اخیرا درباره پول‌های کثیف کرده بود، اشاره کرد: همانطور که درباره پولهای کثیف سینما هم جدیدا صحبت به میان می‌آید، من هم مصاحبه ای در این باره کردم که به مدیران تلویزیون برخورد. در حالی که منظور من تلویزیون نبود و تلویزیون پولش کجا بود که تمیز و کثیف باشد!

 

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید