تئاتر
درنشست خبری نمایش«چخوف / ساد» مطرح شد :

رحمانیان : اجازه اجرا در تالارهای دولتی را ندارم

محمد رحمانیان در جریان نشست خبری نمایش «چخوف / ساد» اعلام کرد که به او اجازه اجرا در تالارهای دولتی را نمی‌دهند.

به گزارش فیلم‌نیوز، نشست خبری نمایش «چخوف / ساد» به کارگردانی محمد رحمانیان ظهر روز پنجشنبه سی‌ام تیرماه برگزار شد. در این نشست رحمانیان به ارائه توضیحاتی درباره نمایش جدیدش با نام «چخوف/ ساد»- این نمایش مدتی است که در «بوتیک تأتر ایران» روی صحنه رفته است- پرداخت.

در ادامه این نشست خبری رحمانیان در پاسخ به این سوال که چرا سراغ متن‌های ایرانی و داستان‌های شاهنامه نمی رود گفت :«باید به این فکر کنیم که چطور می‌توانیم نمایشنامه‌هایی مانند فردوسی را با اجرایی ساده‌تر روی صحنه ببریم. من سه طرح درباره کارهای فردوسی به‌خصوص «سیاوش» دارم و امیدوارم امکانی برای اجرای آن روی صحنه فراهم شود.»

او سپس به این نکته اشاره کرد که اجرای متن‌های با موضوع شاهنامه نیازمند سالن‌ استانداردی مثل تالار وحدت است که او اجازه اجرا در این تالار را ندارد :«صحنه‌های ما چندان امکان اجرای نمایشنامه‌هایی در فضای کارهای فردوسی را ندارد و شاید تنها سالن خوب موجود تالار وحدت است که آن هم برای از ما بهتران شده است، چون قرار بود نمایشی را در تالار وحدت اجرا کنم اما نامه‌ای را نوشتند که براساس آن من امکان استفاده از سالن‌های دولتی مثل تالار وحدت، تئاتر شهر، سنگلج و ایرانشهر را ندارم.»

رحمانیان در پایان اعلام کرد که همراه با فردین خلعتبری پروژه‌ای با نام «گلپسند» را آماده اجرا دارد که این نمایش باید در تالار وحدت روی صحنه برود، اما به دلیل نداشتن مجوز، امکان اجرای آن مهیا نیست.

درنشست خبری نمایش«چخوف / ساد» نازنین کریمی (تهیه‌کننده) فردین خلعتبری (آهنگساز)، هادی ثابت (نوازنده)، سودابه خسروی(طراح چهره پردازی)، حسن علیشیری (مشاور کارگردان)، مریم ناظم الرعایا (طراحی صحنه) حضور داشتند و از همکاری با محمد رحمانیان در این نمایش گفتند.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید