تئاتر
براساس رمان رابرت لوئیس استیونسون اجرا می‌شود

آتیلا پسیانی «جزیره گنج» را روی صحنه می‌برد

آتیلا پسیانی قصد دارد براساس رمان معروف «جزیره گنج» نوشته رابرت لوئیس استیونسون ، نمایشی را به همین نام روی صحنه ببرد.

به گزارش فیلم نیوز، آتیلا پسانی تصمیم دارد به عنوان تازه‌ترین فعالیت خود در عرصه کارگردانی تئاتر ، نمایشی با عنوان «جزیره گنج» را با نگاهی به رمان معروف «رابرت لوئیس استیونسون» روی صحنه ببرد.

طبق خبر منتشر شده در «ایسنا» متن این نمایش در حال حاضر توسط آرش نعیمیان و خسرو پسیانی در حال نگارش است. آنها با نگاهی به رمان «جزیره گنج» متن این اثر را برای اجرا آماده می‌کنند.

آتیلا پسیانی قصد دارد به محض دریافت مجوز های لازم از مرکز هنرهای نمایشی تمرین‌های این تئاتر را با حضور بازیگران گروه تئاتر «بازی» و چند هنرپپریشه مهمان وسرشناس شروع کند.

تاکنون براساس این رمان چندین فیلم سینمایی ساخته شده است. نخستین نسخه سینمایی آن در سال 1918 توسط سیدنی فرانکلین ساخته شد و بعد از آن کارگردانانی چون «موریس تورنو»، « «بایرون هاسکین»،« فریزر کلارک هستون» و… نسخه‌هایی دیگری از روی این رمان ساختند. آخرین نسخه سینمایی که با اقتباس از رمان «جزیره گنج» ساخته شده مربوط به سال 2012 است که استیون بارو این نسخه را با حضور بازیگرانی چون در سال 2012 ادی ایزارد، توبی رگبو، روپرت پنری جونز و… آماده نمایش کرد. از روی این رمان چند اثر انیمیشن هم تولید شده است.

آتیلا پسیانی پیش از «جزیره گنج» و در سال 1398 تئاتر قهوه قجری را در سالن اصلی تئاتر شهر روی صحنه برد، اما بعد از گذشت یک هفته به دلیل شروع پاندومی کرونا و تعطیلی سالن‌های نمایش، اجرای این تئاتر متوقف شد.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید