تئاتر
در نشست خبری جشنواره تئاتر عروسکی مطرح شد

هادی حجازی فر : امیدوارم، انگیزه و امید را به هنرمندان برگردانیم

هادی حجازی فر در نشست خبری نوزدهمین جشنواره بین المللی نمایش عروسکی ابراز امیدواری کرد که این جشنواره بتواند امید و انگیزه را به هنرمندان برگرداند.

به گزارش فیلم‌نیوز، نشست خبری نوزدهمین دوره جشنواره تئاتر عروسکی «مبارک» صبح روز سه شنبه چهاردهم تیرماه با حضور هادی حجازی فر دبیر این جشنواره برگزار شد. حجازی فر در این نشست ضمن تشریح برنامه‌های جشنواره ابراز امیدواری کرد که این جشنواره بتواند انگیزه و امید را به فعالان این عرصه برگرداند:« باور دارم تئاتر عروسکی می‌تواند گلیم خود را بیرون بکشد. در همه حوزه‌های جشنواره عروسکی کار کرده‌ام و اطمینان دارم تئاتر عروسکی به راحتی می‌تواند خودگردان باشد. نتیجه این جشنواره را در سال‌های بعد خواهیم دید. در دوره‌های قبل خیلی از آثار جشنواره از بین رفت و امکان اجرا نیافتند و روح خانواده عروسکی را از بین بردند. اما امیدوارم در این جشنواره بتوانیم انگیزه و امید را به هنرمندان برگردانیم.»

او در بخش دیگری از این نشست درباره دوری چند ساله اش از تئاتر عروسکی هم توضیحاتی ارائه داد و گفت :« ما هر جا برویم، به خانه اول خود برمی‌گردیم. ضمن اینکه در این سال‌ها از نمایش عروسکی دور نبوده‌ام و آخرین نمایشی که به صحنه بردم، «رومئو ژولیت» بود که پیش از کرونا اجرا شد. همچنان هم با بچه‌های عروسکی در ارتباط بوده‌ام.»

حجازی فر همچنین در این نشست از مسئولین شهرداری خواست تا از تئاتر عروسکی حمایت‌کنند :«از شهرداری می‌خواهم به نمایش عروسکی توجه بیشتری داشته باشد. هرچند وظیفه شهرداری است که از نمایش عروسکی حمایت کند و عناوینی که در بیلبوردها درباره شهر تهران می‌آیند، در عمل هم اتفاق بیفتد. خانواده عروسکی نجیب است و امیدواریم با توجه به اینکه صداسازی هم بلدیم، برای تحقق خواسته‌هایمان مجبور نشویم فرکانس صدای خود را بالا ببریم و در همان فرکانس پایین، به خواسته‌های خود برسیم.»

نوزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی به دبیری هادی حجازی فر از 22 تا 30 مهرماه سال 1401 به مرکزیت تئاتر شهر برگزار می‌شود.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید