تئاتر
آخرین آمار از وضعیت فرهنگی مردم کشور

۸۹ درصد ایرانی ها تاکنون تئاتر نرفته اند!

سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با ابراز تاسف از وضعیت سرانه فضای فرهنگی در کشور بیان کرد: شهرهای ما در حوزه فضاهای اجتماعی رقیق و ضعیف هستند اما مشکل بزرگ ما در همین شهرها، فضاهای فرهنگی هنری است، امروز سرانه فضای سبز ۱۱ متر، فضای آموزشی ۵متر، فضای ورزشی یک متر است اما فضای فرهنگی ما سانتی‌متری است.

او در ادامه تاکید کرد: در این شرایط که مصرف فرهنگی ما پایین است صدای یک زنگ خطر به گوش می‌رسد، آخرین نظرسنجی در مورد مصرف فرهنگی مردم ایران نشان می‌دهد 32 درصد مردم ایران اصلاً سینما نرفته‌اند، همچنین 37/5 درصد از آخرین بار که به سینما رفته‌اند سه سال گذشته است، براساس این آمار یک جمعیت 70 درصدی ایران در سال‌های گذشته سینما نرفته‌اند، در سایر مصارف فرهنگی نیز به همین شکل است. در حال حاضر 89 درصد مردم اصلاً تئاتر نرفته اند و 6/3 دهم گاهی اوقات به تئاتر می‌روند.

صالحی با بیان اینکه وقتی فضاهای فرهنگی کم می‌شود مصرف فرهنگی نیز کم خواهد شد، خاطرنشان کرد: جمعیت شهری ما 74 درصد شده و متاسفانه انزواگری در آن بیداد می‌کند و متعاقب آن تعلقات جمعی نیز کم شده و در عین حال فضای اجتماعی نیز کم‌تر؛ در همین وضعیت فضای فرهنگی شرایط نگران کننده‌ای دارد.

 

 

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید