تئاتر
هادی حجازی فر، مدیر تماشاخانه «هامون»:

نه خانه دارم، نه ماشین اما ترجیح می‌دهم در کاری که دوست دارم هزینه کنم

هادی حجازی‌فر، مدیر تماشاخانه «هامون» و تهیه کننده نمایش «پروانه الجزایری»، در نشست رسانه ای که پیرامون این تماشاخانه برگزار شده بود، عنوان کرد: در سال‌های دانشجویی با بچه‌های ورودی ۷۷ دانشکده پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران، گروهی را تشکیل دادیم به نام گروه «گسست»؛ که از همان دوره رویای راه‌اندازی یک سالن تئاتر را داشتیم. در دوره لیسانس من خیلی فعال بودم اما در دوره فوق لیسانس این امکان کمتر برایمان فراهم بود و تنها در صورت خالی بودن سالن‌ها فرصت اجرا به ما داده می‌شد.

حجازی‌فر درباره هزینه‌هایی که برای بازسازی سالن شده است، گفت: قرار بود ۱۰۰ میلیون تومان هزینه کنیم ولی الان هزینه‌ها از ۸۰۰ میلیون تومان هم گذشته است و شاید اگر این دو سال و نیم فعالیت من در سینما نبود این اتفاقات رخ نمی‌داد. من نه خانه دارم، نه ماشین و نه هیچ سندی به نامم است اما ترجیح می‌دهم در کاری که دوست دارم هزینه کنم

او درباره حضور چهره‌های سینمایی در این سالن با توجه به سابقه سینمایی‌اش اظهار کرد: این روزها تضمین موفقیت یک تئاتر بستگی به حضور چهره‌های سینمایی ندارد اما معتقدم باید از حضور هر فردی که به فروش و جذب مخاطب کمک می‌کند تشکر کرد. بنابراین مشکلی با حضور چهره‌های سینمایی ندارم اما رویکردمان هم مبنی بر این نیست که حتماً نمایش‌ها با حضور این نوع از بازیگران اجرا شود. بلکه تاکید بر اجرای کار خوب داریم.

حجازی فر در ادامه از خاستگاه اصلی اش در عرصه تئاتر یعنی همان ارائه کار با کیفیت، بیشتر سخن گفت: من در سینما هر کاری می‌کنم چون در حال تجربه کردن هستم اما در تئاتر وضعیت فرق دارد و دوست دارم کار با کیفیتی به صحنه ببرم. هزینه‌های زیادی داریم و خدا به سینما عمر دهد که فعلاً جوابگوی نیازهای ما بوده است! می‌دانم که ظرف ۶ ماه تماشاخانه می‌تواند هزینه‌های خودش را بازگرداند. همچنین از بچه‌های اداره کل هنرهای نمایشی، خانم مرضیه برومند و شهردار منطقه ۱۱ که حمایت معنوی از ما کردند سپاسگزارم.

او در پایان صحبت‌هایش بیان کرد: تئاتر برای من ارزش افزوده دارد و حالم با تئاتر خوب است. من به اینجا نیاز دارم اما بلندپروازی‌هایی هم دارم و سال بعد حتماً باید فیلمم را بسازم چون بیشتر از اینکه بازیگر باشم کارگردان هستم.

عکس: خبرگزاری تسنیم

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید