تئاتر
اظهارات فرزانه کابلی بعد از اجرای جنجالی کنسرت سالار عقیلی

من فقط تماشاچی بودم!

اجرای نمایشی و جنجالی فرزانه کابلی در استیج کنسرت سالار عقیلی با واکنش های زیادی در فضای مجازی همراه شد. این اجرا از سوی برخی رسانه های اصولگرا مورد انتقاد شدید قرار گرفت و حرف و حدیث ها تا جایی پیشرفت که دیروز پای او به دادسرا باز شد و بعد از چندین امضا، تذکر هم گرفت.

فرزانه کابلی امروز در گفتگویی که با روزنامه شهروند داشته، با اشاره به نحوه حضورش در کنسرت سالار عقیلی، می گوید فقط طراحی حرکات این کار هنری را بر عهده داشته و همه اتفاقات روی صحنه، با رعایت چارچوب ها رخ داده: من خطوط قرمز جمهوری اسلامی را به خوبی می‌شناسم اما یکسری افراد این شایعات را مطرح می‌کنند و آدم‌های ساده هم آن را باور می‌کنند. در تمام ویدیوهایی که در فضای مجازی از من وجود دارد کاملا مشخص است که تماشاچی بودم. واقعا متوجه نمی‌شوم چرا باید باعث آزار آدم‌ها شوند؟ گروه من روی صحنه پرفورمنسی را همراه آهنگ‌های ملایم و آرام سالار عقیلی اجرا کرده است، البته ایشان چند آهنگ ریتمیک داشتند اما سراغ آنها نرفتم. حرکات کاملا تئاتری بود و بچه‌ها با لباس‌های پوشیده و گشاد اجرا داشتند.

او در پاسخ به این سوال که در این چند روز از نهاد یا ارگانی با او تماس گرفته‌ شده، می‌گوید: بله، به دادسرا احضار و صبح شنبه هم آن‌جا حاضر شدم. گفتم اگر این کار اشکال داشته چرا مجوز گرفته است. معتبرترین نهادهای نظارتی یعنی مرکز هنرهای نمایشی و شورای نظارت بر نمایش وزارت ارشاد، این کار را دو بار بازبینی و هر دو بار هم اجرا را قبول کرده‌اند و به آن مجوز داده‌اند. همان جا هم تأکید کردم که اگر شما معتقدید این کار نباید اجرا شود، یک نفر از مسئولان خود را در ارشاد بگذارید تا هنگام بازبینی ما را تأیید کند. وقتی دستگاه‌های نظارتی ارشاد به کار مجوز می‌دهند، من به‌عنوان هنرمند فکر می‌کنم کارم در چارچوب است. واقعا چه جایی از این نهادها برای دادن مجوز معتبرتر است؟

کابلی در مورد نتیجه مذاکرات در دادسرا گفت: از من امضا گرفتند و درواقع تذکر دادند اما مسأله این است که من اجازه معتبر داشته‌ام. فکر می‌کنید من متوجه نمی‌شوم و در این شرایط کشورم روی صحنه رقصیده‌ام؟ نمی‌دانم چطور جواب بدهم. خودتان می‌دانید در اینستاگرام چه فضایی حاکم است. هر چه دلشان می‌خواهد می‌نویسند و بدون این‌که اصل موضوع را بدانند، توهین می‌کنند. متاسفانه این فرهنگ ماست و ما این‌جا با همین فرهنگ زندگی می‌‌‌‌‌کنیم.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید