سینمای جهان
اهدای اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی به سارا پلی خاطره‌‌های سریال کانادایی محبوب را تازه کرد

اسکار در دستان سارای کوچک قصه‌های جزیره

سارا پولی، بازیگر نقش خاطره‌انگیز سارا استنلی در سریال «قصه‌های جزیره»، در مراسم اسکار نود و پنج، جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی را گرفت. انتشار تصویر این بازیگر هنگام دریافت جایزه اسکار، برای مخاطبان ایرانی که چهره او را در کودکی و نوجوانی به یاد می‌آورند اتفاق جالبی بود.

به گزارش فیلم‌نیوز، سارا پولی متولد 1979 است و از سن 11 تا 17 سالگی در نقش سارا استنلی سریال «قصه‌های جزیره» بازی می‌کرد؛ سریالی‌ کانادایی که در سال‌های 1990 تا 1996 منتشر می‌شد.

سارا استنلی نقش اصلی سریال بود. داستان در اوایل قرن بیستم در شهر خیالی ساحلی کوچکی به نام آونلی روایت می‌شد و سارا دختری ثروتمند بود که توسط پدرش به این جزیره نست خاله‌اش هتی کینگ فرستاده می‌شد تا کنار آنها زندگی کند  و هربار ماجرایی در این جزیره را از زاویه دید سارا شاهد بودیم.

سارا پولی علاوه بر بازیگری، در عرصه فیلمنامه‌نویسی و کارگردان هم موفق ظاهر شده. اولین فیلمش با نام «دور از تو» نامزد اسکار شده بود و امسال برای فیلم (Women Talking) اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی را دریافت کرد.

این فیلم بر اساس رمانی به همین نام اثر میریام توئز چاپ با بازی رونی مارا، فرانسیس مک‌دورمند و… درباره زنانی است که در یک جامعه مستعمره مذهبی، در حالی که توسط مردان تعرض می‌شوند و مشکلات زیادی دارند، نمی‌خواهند ایمانشان را از دست بدهند.

نود و پنجمین دوره جوایز اسکار 12 مارچ 2023 (۲۱ اسفند ۱۴۰۲) در سالن دالبی تئاتر لس آنجلس برگزار شد.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید