تلویزیون
اتفاقات عجیب در ویژه‌برنامه‌های تلویزیون در جام جهانی

وقتی گزارشگر اعزامی میکروفن ندارد / ساعت شمار برای بازی ایران و انگلیس ، مگر قرار است سال تحویل شود

در جریان پخش ویژه‌برنامه‌های جام‌جهانی در شبکه سه و شبکه ورزش مواردی دیده شد که در نوع خود عجیب بود.

به گزارش فیلم‌نیوز، شامگاه یکشنبه برنامه «جام 2022» در آیتمی ویژه گزارشی از قطر پخش کرد که طی آن احسان خراسانی خبرنگار اعزامی تلویزیون با حضور در مترو شهر دوحه با طرفداران تیم‌های مختلف گفت وگو می‌کرد. او در حالی برای انجام گفت وگو به میان طرفداران رفته بود که یک میکرفن دستی به همراه نداشت و مجبور شده بود تا از میکرفن یقه‌ای خود برای انجام مصاحبه استفاده کند. معمولا در این شرایط خبرنگار از یک میکرفن دستی که لوگو شبکه یا لوگو برنامه روی آن حک شده استفاده می‌کند و یا در صورت نبود میکرفن دستی از میکرفن یقه‌ای استفاده می‌کند به این شکل که یک میکرفن یقه‌ای به خبرنگار و یک میکرفن هم به فرد مصاحبه شونده وصل می‌شود. اما گروه اعزامی برنامه «جام 2022» با یک میکروفن یقه‌ای به میان طرفداران رفته بود و خبرنگار مجبور بود برای ضبط صدا از این میکروفن کوچک و یقه‌ای به جای میکروفن دستی استفاده کند که همین موجب زشت شدن قاب تصویر شده بود.

اما اتفاق عجیب دیگر در قاب ویژه برنامه شبکه ورزش «جام 22» اتفاق افتاده بود. این برنامه که با اجرای رسول مجیدی روی آنتن میرود ، اقدام به درج یک ساعت شمار در گوشه سمت چپ قاب خود کرده بود. این ساعت شمار اختصاص به بازی ایران و انگلستان داشت و به شکل معکوس زمان باقی مانده تا این بازی را نشان می‌داد. هویت گرافیکی این ساعت شمار هم به این شکل بود که یک تایمر سفید رنگ وسط قرار داشت و دو طرف آن پرچم ایران و انگلیس استفاده شده بود. پیش از این تلویزیون فقط برای زمان باقی مانده تا سال تحویل از تایمر شمارش معکوس در قاب تصویرش استفاده می‌کرد و این برای نخستین بار بود که این اتفاق برای یک مسابقه فوتبال ملی می‌افتاد. حتی در دوره‌های گذشته جام‌جهانی هم شاهد چنین اتفاقی برای شروع بازی‌های تیم ملی نبودیم.

برنامه «جام 2022» به منظور پوشش مسابقات جام جهانی 2022 قطر با اجرای مشترک محمد حسین میثاقی و محمد رضا احمدی از شبکه سه پخش می‌شود. برنامه « جام 22» هم با اجرای رسول مجیدی به جهت تحلیل مسابقات از شبکه ورزش پخش می‌شود.

فیلم‌نیوز

1 دیدگاه

  • چیش عجیبه شمام که کلا هرچی میشه یه گیری میدید گزارش جالبی بود اتفاقا از حال و هوای قطر

دیدگاهتان را بنویسید